Pistolet do malowania natryskowego

Zapewne każdy z nas robił remont a już na pewno taki remont go czeka. Niewielu nas go lubi, ale poznając parę ciekawych tricków może się to zmienić. Tajemnicą jest pewien bardzo przydatny gadżet, jakim jest pistolet do malowania natryskowego. To właśnie dzięki niemu nasz remont zyska na czasie i jakości. Malowanie ścian z pewnością jeszcze nigdy nie było takie szybkie i takie proste. A do tego taki sprzęt może być wykorzystany więcej, niż jeden raz. Zatem sprawdźmy nieco więcej….

Pistolet do malowania natryskowego to gadżet, który ułatwi nam pracę, jeśli oczywiście dobrze go dobierzemy. Zanim zakupimy pierwszy lepszy model, warto kierować się paroma wskazówkami, które zawarliśmy dla Was w poniższym artykule. Gdzie kupić, jakie są ceny, czym kierować się podczas zakupów? To tylko kilka pytań, na które znajdziecie odp poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jak działa pistolet do malowania natryskowego?

Pistolet do malowania natryskowego to niewielki gadżet, który pomaga nam w malowaniu powierzchni, jakimi są ściany. I to w różnej jej postaci. Odpowiednia farba pokryje każdą nawierzchnię. Farbę umieszczamy w pojemniku, odpowiednio ją rozcieńczając. Taka przygotowana substancja wędruje przez pistolet do dyszy, gdzie wylatuje przez jej małe otworki jako natrysk wprost na ścianę. Dzięki temu zyskujemy równomierne rozłożenie.

Pistolet do malowania natryskowego
Pistolet do malowania natryskowego / Ranking, cena i opinie

Budowa pistoletu do malowania natryskowego

Pistolet do malowania natryskowego składa się z kilku części, które tworzą całość. Pierwszym elementem jest pistolet, w którym znajduje się pojemnik na farbę. Aby się ona dobrze rozprowadzała mamy regulator ciśnienia. \do tego są także spust do natrysku, dysza i osłonki. Ten ostatni element zapewnia nam większy komfort malowania gdyż farba nie rozbryzguje się. Przez dyszę rozprowadzana jest farba, przez małe otworki. Niektóre modele posiadają też wymienne elementy, aby dopasować natrysk w pionie, poziomie czy też jako wąski pas.

Jaki pistolet do malowania natryskowego wybrać i kupić?

Zanim dokonamy zakupu, zastanówmy się, jaki pistolet do malowania natryskowego będzie dla nas odpowiedni. Od powierzchni, jaką chcemy wymalować zależy m. in. wielkość naszego nowego gadżetu. Dlatego przyjrzyjmy się temu, co oferują nam producenci. W tym wypadku najlepiej zwrócić uwagę na te parę istotnych elementów:

  • zbiornik na farbę – jak już wspominaliśmy, jego pojemność będzie zależeć od wielkości malowanej powierzchni. Dobrze też, żeby był on umieszczony na górze pistoletu, ponieważ wtedy farba będzie nam naturalnie spływać do dołu i mniej się jej zmarnuje,
  • dysza – to również ważny element, jej otwory powinny być średniej wielkości. Przez zbyt duże farba mogłaby nadmiernie wylatywać i powodować zacieki, a przez zbyt małe zapychać się. Pamiętajmy o osłonkach, by farba nie rozbryzgiwała się na wszystkie strony,
  • wydajność – jest opisana na opakowaniu przez producenta i określa, ile litrów farby zostaje uwolniona przez dyszę w ciągu jednej minuty,
  • ciśnienie – od niego zależy, z jaką mocą farba się rozpyla.

Jaką farbę do pistoletu do malowania natryskowego użyć?

To bardzo ważne pytanie, gdyż nie zawsze zastanawiamy się jaka farba nadaje się do pistoletu do malowania natryskowego. Choć akurat w przypadku tego gadżetu nie jest to aż tak skomplikowane. Tak na prawdę możemy użyć dowolnej farby, od producenta, którego lubimy najbardziej. Musimy po prostu doczytać dokładnie informacje, zawarte na opakowaniu odnośnie sposobu jej rozcieńczania. To wszystko powinno być zawarte na każdym opakowaniu farby.

Jaki pistolet do malowania natryskowego
Jaki pistolet do malowania natryskowego wybrać? Cena, opinie, ranking

Sprawdzeni producenci zwykłych farb do ścian to m. in. Dulux, Dekoral, Śnieżka, Nobiles, Backers czy inni. Ale mamy także do wyboru już gotową farbę do pistoletu do malowania natryskowego. Jest ona z firmy Tikurilla. Koszt za 2,5 L to mniej więcej 50 zł a za 5 L ponad 100 zł.

Jak używać pistolet do malowania natryskowego?

Wbrew pozorom pistolet do malowania natryskowego to nie jest skomplikowany sprzęt. Na początek należy zabezpieczyć meble, jeśli są w pomieszczeniu. Następnie powinniśmy sprawdzić, jak rozcieńczyć farbę, a informacje dostępne są na opakowaniu. Gotową substancję wlewany do pojemnika. Wybieramy odpowiednią dyszę i jeśli trzeba to także osłonki.

Przed rozpylaniem warto wykonać próbny test. Farbę rozprowadzamy jednym ruchem w linii prostej. Na opakowaniu producent musi podać odległość, jaką mamy zachować. Gdy już wykonamy zadanie, pamiętajmy, aby od razu zabrać się za czyszczenie całego pistoletu, nie tylko pojemnika z farbą. Resztki mogą zostać także w innych jego częściach. Najlepiej użyć zwykłej wody, ale może to być także rozpuszczalnik.

Zalety pistoletu do malowania natryskowego

Jeśli przeczytamy komentarze dotyczące pistoletu do malowania natryskowego, raczej nie natrafimy na te negatywne. W większości przypadkach użytkownicy są bardzo zadowoleni i widzą wiele zalet. Tak na prawdę, to duża pomoc podczas remontu. Zwłaszcza, gdy mamy duże pomieszczenie lub kilka na raz. A w ten sposób znacznie skracamy sobie czas pracy i mamy precyzyjne dojścia, także w narożnikach. A to sprawia, że mamy efekt gładkiej ściany w każdym miejscu.

Do tego pistolet do malowania natryskowego pozwala nam zaoszczędzić farbę, nie zużywa się jej tak dużo, jak w przypadku malowania pędzlem. Metodą natrysku konieczne są maksimum dwie warstwy, a pędzel czasem musi być więcej. Nasz nowy gadżet dodatkowo pokryje wszystko równomiernie.

Gdzie kupić pistolet do malowania natryskowego?

Dobry pistolet do malowania natryskowego zakupimy w wielu stacjonarnych sklepach, głównie z akcesoriami budowlanymi i remontowymi. Czasem mogą się też znaleźć w dużych marketach. Warto sprawdzić na własne oczy, który model nam najbardziej przypasuje. Choć równie duży wybór znajdziemy w internecie.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Bosch, Yato, Einhall, Topex, Dedra i inni.

Najlepszy pistolet do malowania natryskowego
Najlepszy pistolet do malowania natryskowego

Cena pistoletu do malowania natryskowego

Pistolet do malowania natryskowego to raczej nie jest spory wydatek dla każdego. Patrząc, że możemy też zaoszczędzić na farbie i czasie. Najtańsze modele kosztują od jakiś 50 zł. Ceny idą w górę i mogą kosztować też 100 zł a niektóre modele sięgają nawet 300 zł. Jednak to od nas zależy, jaki będzie nam najbardziej odpowiadała.

Pistolet do malowania natryskowego – opinie

Co Waszym zdaniem daje nam pistolet do malowania natryskowego? Czy jest to gadżet wart uwagi i wydanych pieniędzy? Co Was najbardziej zainteresowało? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupów? Jesteście zadowoleni i polecicie jakiś model czy raczej jakiś w ogóle nie przypadł Wam do gustu? Koniecznie dajcie znać. Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie – zapraszamy do sekcji komentarzy!

Pistolet do malowania natryskowego / Ranking najlepszych

Wiele osób, które zamierzają dokonać remontu, szukają sposobu, jak najlepiej to zrobić i co kupić, aby nie trwał on wiecznie. Jeśli zależy Wam na remoncie bez zbędnych problemów, sprawdźcie nasz ranking najlepszych pistoletów do malowania natryskowego. Znajdziecie w nim tylko najchętniej wybierane modele wraz z opisem i atrakcyjną ceną. Dlatego nie czekajcie! Wybierzcie najlepszy sprzęt do remontu dla siebie!

Dodaj opinie na forum