Escape Room – Tajemnica Eldorado

Jesteście grupą odkrywców, którzy już od dawna szukali legendarnego złotego miasta w sercu dżungli – bez powodzenia. Podczas powrotnego lotu rozbija się wasz samolot, a wy gubicie się w niezbadanym obszarze lasu, gdzie niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. To może być wasz koniec… lub ostatnia szansa na rozwikłanie tajemnicy Eldorado!

Tajemnica Eldorado, to gra w którą możemy grać razem z grupą znajomych, lub w pojedynkę. W pudełku znajdujemy 60 kart, które są ponumerowane i zawierają wskazówki oraz zagadki, a także tajemniczą mapę. Jest to gra jednorazowa, co nie każdemu może się spodobać. Jednak uwierzcie mi, do tej gry będziecie chcieli powrócić, jeśli nie do tego samego tytułu, to do innych, których Fox Games ma w swojej ofercie całkiem sporo. Ale do rzeczy.

Gra składa się z kilku etapów. Każdy z nich poprzedzony jest wstępem, który wprowadza nas w kolejną część historii. Karty są ponumerowane, i same prowadzą nas podczas rozgrywki.

Dużym plusem, jest to, że możemy grać zespołowo. Wiadomo … co kilka głów, to nie jedna 😀 W dodatku w momencie gdy karty proszą nas o wybranie kilku przedmiotów, które mogą nam się przydać w dalszej części gry, niejako musimy liczyć się z tym, że jakieś konsekwencje będziemy musieli, związku z tym wyborem, ponieść… A nóż widelec, coś nas zeżre w tej dżungli i latarką czy lornetką się nie obronimy?! 😀

Wszelkie potknięcia i błędy zapisujemy jako Zetki i X, które mają wpływ na zakończenie rozgrywki.

Nam ta gra spodobała się tak bardzo, że już polujemy na inne odsłony 🙂 Jeśli chodzi o szatę graficzną, to karty są z jednej strony przejrzyste, a z drugiej pełne barw i kolorów odpowiadających klimatowi dzikiej dżungli. Ta gra to naprawdę fajny sposób, aby zaskoczyć znajomych, czymś innym niż tradycyjną planszówką.

Koniecznie dajcie znać czy tak samo jak my lubicie planszówki, w podobnej odsłonie 😉 Jest to z pewnością coś innego, wnoszącego troszkę świeżości we wspólne rozgrywki w gronie najbliższych <3