popCOOLturowy Quizz

Kto z nas nie lubi czasu spędzonego w gronie najbliższych przyjaciół? Chyba nie ma takiej osoby, prawda? A żeby te chwile jeszcze bardziej umilić, dzisiaj pokażę wam grę, którą może nie każdy polubi, ale dosłownie każdy będzie chciał spróbować swoich sił chociaż w jednej rozgrywce.

popCOOLturowy QUIZZ to gra idealna na spotkania ze znajomymi. W tym quizie nie liczy się tylko nasza wiedza, bowiem rozstrzał kategorii pytań jest niezmiernie szeroki, ale to czy mamy nosa, potrafimy kombinować i czy w danej chwili dopisuje nam szczęście.
W naszym przypadku nie wszystkim ta gra przypadła do gustu. Owszem sięgamy po nią, jednak nie tak często, jak po inne gry.

Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2–5 graczy
Długość rozgrywki: 20-30 minut

Co znajdziemy w pudełku?

202 karty z pytaniami
24 żetony z odpowiedziami A, B oraz C (w 8 kolorach)
64 żetony obstawiania o wartościach od 1 do 8 (w 8 kolorach)
1 kostka
instrukcja
Autor: Martin Nedergaard Andersen
Ilustracje: Krzysztof Kiełbasiński

Szybko myślisz, masz intuicję, a Twoja głowa to ogromna baza danych? Masz ochotę przetestować jej zasoby i sprawdzić, jak bardzo ufasz swojej wiedzy? W takim razie popCOOLturowy QUIZ jest właśnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz wygrać, po prostu udziel jak najwięcej poprawnych odpowiedzi, ani na chwilę nie tracąc pewności siebie.  Pamiętaj jednak, że ta gra jest niemałym wyzwaniem, więc dobrze się zastanów, zanim odpowiesz na pytania o Chucka Norrisa, Star Trek czy YouTube.

Przekonasz się, że popCOOLturowy QUIZ to jedna wielka niespodzianka.

Przebieg gry jest prosty. Jeden z graczy zadaje pytanie, a pozostali gracze – wszyscy jednocześnie – udzielają na nie odpowiedzi, układając przed sobą dwa rodzaje żetonów. Jeden z nich zawiera odpowiedź, a drugi pokazuje, jak bardzo gracz jest swojej odpowiedzi pewny – to właśnie od tych żetonów zależy, z jakim wynikiem zakończy się grę.

Najlepiej grało nam się przy większej ilości osób, w sytuacji gdy mogliśmy podzielić się na dwuosobowe drużyny. W przypadku gry w dwie osoby, gra (przynajmniej w naszym wypadku) szybko nam się nudziła i nie było tych pozytywnych emocji co podczas gry z przyjaciółmi. W tej grze nic nie jest pewne, wiadomo, że nikt nie jest wszechwiedzący i podczas obstawiania swoich odpowiedzi w większości kierujemy się intuicją lub mamy nadzieję na szczęśliwy traf. To co nam się w tej grze podoba, to na pewno szata graficzna. Estetyczne karty z pytaniami, kolorowe kafelki i logo. Dużym plusem tej gry jest też duża ilość pytań, dzięki czemu możemy w nią grać bardzo wiele razy, bez obaw, że pytania będą się powtarzały.

Koniecznie dajcie znać, czy lubicie grać w tego typu gry 🙂 My swoją przywieźliśmy z weekendu z fundacją Kobiety dla kobiety, podczas którego miałam przyjemność uczestniczyć w prelekcjach psychologów i specjalistów poruszających bardzo ważny temat, o którym tak naprawdę się nie mówi, i który jest w naszym kraju tematem TABU, to temat przemocy fizycznej i psychicznej, którą doświadczane są kobiety. O tym weekendzie pisałam dla Was tutaj > klik < Koniecznie odwiedźcie stronę fundacji, pamiętając, że warto pomagać <3

P.