Pielęgnacja i czyszczenie psich łap

Przyszła wiosna, a z nią nie tylko słoneczko, zielone pączki na drzewach, wycieczki rowerowe i spacery, ale także …. błoto. Błocko normalnie! Wstrętne, wszędobylskie błocko! Niby nie jest to nic strasznego gdy mieszka się w mieście, ale życie z błockiem w lesie?! Koszmar, horror po prostu. Który niestety nabiera olbrzymich rozmiarów, gdy się jeszcze posiada psa, lub jak w naszym przypadku dwa psy…. Szmata i mop mają dosyć, serio!

Ale nie tyko wiosną to błocko u nas występuje, a praktycznie o każdej porze roku i po każdym mniejszym i większym opadzie deszczu, czy śniegu. Musicie uwierzyć mi na słowo… to jest prawdziwy błotny horror. Ale nie o błocku chciałam dzisiaj pisać, a o psich łapach, które to właśnie ten czarno brązowy syf nam do domu wnoszą.

Czyszczenie psich łap – po co i dlaczego ?

Do tej pory czyściliśmy łapy, w sposób pewnie wam wszystkim dobrze znany, w przedpokoju, zanim ubłocona ferajna zdążyła wparować do domu. Namoczoną szmatką pucowaliśmy te łapiszcza z tego …. brudu.  Efekt? Wszystko wokoło było w piachu i błocie, nie licząc nas… Czy muszę wspominać, że na łapach i tak pozostawała znaczna ilość piachu? No właśnie. Trzeba było znaleźć alternatywę dla szmatki. Szukaliśmy, szukaliśmy, i znaleźliśmy!

Jak już zdążyliście na zdjęciach zauważyć, w czyszczeniu łapek pomaga nam teraz Dexas Mudbuster Dog Paw Cleaner <3 Prościej mówiąc, kubeczek w którym umieszczona została mata z wypustkami, delikatnie i dokładnie czyszczącymi psie i kocie łapki w błota, piachu i drobinek, które postanowiły wejść między psie podusie 🙂

Jak działa ten kubeczek? Sprawa jest bardzo prosta. Zamawiamy kubeczek w rozmiarze dostosowanym do wielkości naszego psa. Napełniamy kubek ciepłą wodą, wsadzamy łapkę delikwenta i poruszamy kubeczkiem. Nie dość, że łapka wychodzi czysta to i wymasowana 😀 Na koniec wystarczy wytrzeć ją czystą szmatką, a brudną wodę z kubka wylać, rozkręcić i przepłukać pod bieżącą wodą.

Jak widzicie Dexterowi kubeczek na łapie nie przeszkadza, jednak przy czyszczeniu lepiej żeby psiak siedział 😀

Dlaczego czyszczenie psich łap jest ważne? 

Zimą, jest bardzo istotne ponieważ łapy naszych psów narażone są na wszechobecną sól, która może podrażniać psie stópki i w efekcie końcowym doprowadzić do bardzo bolesnych pęknięć i ran. Latem, coś może wejść między poduchy doprowadzając do otarć i ran, no i oczywiście chcemy pozbyć się brudu 😉 W dodatku podczas czyszczenia łapek, zmywamy z nich różne niebezpieczne substancje, na które mógł nadepnąć podczas spaceru nasz pies.

Pielęgnacja łap, to nie tylko mycie

Jeśli nasz pies ma bardzo suche, pękające poduszki, musimy zareagować. Najlepszym sposobem na to aby łapki naszego pupila były zawsze zdrowe, poza myciem jest ich nawilżenie. My po każdym myciu, smarujemy poduchy wazeliną. Niestety łapy Dextera szybko się wysuszały i zaczynały pękać. W tej chwili problem ten przestał nam dokuczać.

Jeśli nasz pies ma dłuższą sierść, konieczne będzie przycinanie sierści, która wyrasta spomiędzy poduszeczek. Zimą do tej wystającej spomiędzy opuszków sierści, bardzo często przykleja się śnieg, który powoduje urazy.

Kiedy udać się do weterynarza? 

  • gdy pies zaczyna kuleć
  • gdy dotyk sprawia psu dyskomfort lub ból
  • gdy zauważymy, że poduszka pękła
  • gdy pies często liże lub gryzie łapkę
  • gdy pies bardzo często zatrzymuje się podczas spacerów i nie chce stanąć na którejś z łapek (wtedy od razu należy też sprawdzić, czy coś nie utkwiło między poduszkami, lub nie wbiło się w łapkę)
  • gdy zauważymy postępujący stan zapalny w okolicach poduszek
  • gdy poduszki są bardzo chropowate

Dexas Mudbuster Dog Paw Cleaner – to rewelacyjny czyścik, który w szybki i prosty sposób pozbędzie się brudu i błota z łap psa czy kota. Ten magiczny kubek został wyposażony w specjalny silikonowy wkład z miękkim i grubym włosiem, które zbiera całe zanieczyszczenia. Wystarczy nalać niewielką ilość wody do środka, włożyć łapę i pokręcić kilka razy kubkiem. Po wszystkim wytrzeć łapki suchym ręcznikiem lub ściereczką. MudBuster jest łatwy do utrzymania w czystości, kubeczek oraz silikonowy wkład należy wyciągnąć, rozwinąć i opłukać. I to wszystko! Od teraz możesz się cieszyć czystymi łapkami, czystym mieszkaniem i autem, a Twój przyjaciel częstymi spacerami.

Cechy produktu:
– w szybki sposób myje łapki psa i kota
– chroni mieszkanie i auto przed zabrudzeniami
– łatwy do utrzymania w czystości (silikonową matę można myć w zmywarce)
– prosty w obsłudze, niezbędny w każdym mieszkaniu

Rozmiary:
Small – odpowiedni dla psów z łapką o szerokości max. 5 cm Medium – odpowiedni dla psów z łapką o szerokości max. 7 cm Large – odpowiedni dla psów z łapką o szerokości max. 8,5 cm

Jak Dexas Mudbuster sprawdza się u nas?

Świetnie! Mamy go już jakiś czas, i do teraz zastanawiam się dlaczego nie kupiliśmy go wcześniej?! Zimą skutecznie czyścił łapki z soli, teraz wiosną z błota i piachu. Nasze psy, choć różnią się wielkością, korzystają z jednego czyścika. Czyszczenie jest proste, szybkie i dokładne. Psy nie szarpią łapkami, nie uciekają. Woda się z kubeczka nie wylewa (chyba, że nalejemy jej zbyt dużo), a sam kubeczek czyści się szybko i bezproblemowo. Z czystym sumieniem – POLECAMY!

Gdzie kupiliśmy nasz czyścik? 

Z bardzo szybką przesyłką w sklepie Psia Buda, który również wam polecamy. Nasz czyścik, oraz czyściki w innych rozmiarach możecie znaleźć tutaj >>> Dexas Mudbuster Dog Paw Cleaner