Pozycjonowanie bloga krok po kroku

Cześć, dzisiejszy wpis będzie taki troszkę nietypowy. Postanowiłam, że podzielę się z wami moimi doświadczeniami w pozycjonowaniu bloga. Prawda jest taka, że jako blogerzy chcielibyśmy aby trafiali do nas ludzie nie tylko poprzez nasze social media, ale także ci którzy szukają jakiś informacji za pośrednictwem wyszukiwarek. Jeszcze na początku mojej kariery blogowej, uważałam, że pozycjonowanie bloga jest trudne. Teraz wiem, że bardzo się wtedy myliłam.

Co nam daje pozycjonowanie bloga?

Z pewnością największą zaletą dobrze wypozycjonowanego bloga jest fakt, że przyciąga on nowych czytelników. Oni za sprawą swoich kliknięć, zwiększają nam zasięgi, a to z kolei niezmiernie przypada do gustu naszym potencjalnym reklamodawcom.  Same plusy co nie? 🙂

Co zatem musimy zrobić aby nasz blog był dobrze wypozycjonowany?

Najlepiej by było aby każdy nasz post wspomagał pozycjonowanie bloga. Jak tego dokonać?

Na samym początku, jeśli działasz na WordPressie zainstaluj sobie pewną magiczną wtyczkę ( bo oczywiście o podpięciu do bloga Analitycsa, wspominać nie muszę? ). Jestem pewna, że YOAST SEO jest wam bardzo dobrze znana, jeśli nie z autopsji to przynajmniej ze słyszenia. Jest to wtyczka, która wspomaga i ułatwia pozycjonowanie danego wpisu.

Dzięki niej będziesz widział co w poście należy poprawić, jakie ma on natężenie słów kluczowych, czy zyskasz podgląd do tego jak wpis i jego opis, będzie się prezentował w wyszukiwarce.

Gdzie umieścić słowa kluczowe ?

Zanim przysiądziesz do napisania wpisu, ustal jedno słowo lub kilka słów kluczowych, po jakich będzie można wyszukać twój wpis. Jeśli już to zrobiłeś, zastosuj się do kilku wskazówek, gdzie je umieścić, aby blog i wpis dobrze się pozycjonowały.

  • Umieść słowo kluczowe w tytule wpisu, pamiętając aby on sam nie był zbyt długi i nie przekroczył 70 znaków
  • Nie zapominaj o podtytułach. W jednym z nich również umieść swoje magiczne słowo 😉
  • W tytule jednego ze zdjęć
  • Słowa kluczowe powinny znajdować się w treści wpisu minimum 3 razy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Aby nasz wpis miał odpowiednią długość, czyli nie był krótszy niż 300 słów
  • Zawierał link do naszego poprzedniego wpisu (zwiększy to przejścia na inne wpisy, tym samym i zasięgi) lub linkiem do źródła które było inspiracją do napisania posta.
  • Wtyczka YOAST SEO pozwala na udoskonalenie opisu seo i tytułu seo, które będą widoczne w wyszukiwarkach.

Pamiętaj aby nie kopiować treści wpisów. Roboty Google bardzo tego nie lubią! Jedyne co zyskasz to karę i spadek w wyszukiwarce… Nie warto!

Jeśli nie chcesz się tym zajmować samodzielnie, lub uważasz, że nie dasz sobie z tym rady, możesz poprosić o pomoc jedną z firm, dla których pozycjonowanie strony nie jest niczym trudnym czy problematycznym. Są to firmy które na co dzień zajmują się pozycjonowaniem, dlatego możesz liczyć na ich wsparcie i pomoc w tym temacie.