Miałeś stłuczkę? Kilka cennych wskazówek, jak postępować podczas wypadku

Wypadki chodzą po ludziach, jest to prawda stara jak świat. Tak samo jest w przypadku wypadków komunikacyjnych. Nie od dziś, każdy kierowca powtarza, że na jezdni trzeba uważać nie tylko na siebie i swoje zachowania, ale też na innych. Ponieważ, nawet  jeśli my jedziemy ostrożnie, ktoś inny wcale nie musi stosować się do zasad bezpiecznej jazdy.

Zatem co robić, jeśli (odpukać) przydarzy nam się stłuczka, lub poważniejszy wypadek samochodowy?

Po pierwsze: Nie panikuj!

Nie daj się ponieść emocjom i nerwom, to nie jest dobry czas na awantury.

Pierwsza pomoc

Sprawdź czy wszystkie osoby biorące udział w kolizji, są całe i zdrowe. Poszkodowanym udziel pierwszej pomocy. To Twój i każdego obowiązek!

Jeśli są poszkodowani zadzwoń na pogotowie. Czasem pod wpływem adrenaliny, przez pierwsze chwile po wypadku, czujemy się dobrze. Jednak później gdy emocje opadną, mogą wyjść ukryte wcześniej obrażenia.

Zadzwoń po policję/spisz oświadczenie

Jeśli stłuczka nie była groźna i nikomu nic się nie stało, zadzwoń na policję, lub spisz z drugim kierującym oświadczenie. Dokładnie sprawdź wszystkie dane.

Zrób zdjęcia

Na wszelki wypadek, zrób kilka zdjęć miejsca zdarzenia. Pod żadnym pozorem, nie przesuwaj pojazdów do czasu przybycia policji.

Koniecznie zrób badania

Jak już wcześniej wspominałam, czasem nie czujemy, że faktycznie coś nam dolega. Dlatego po kolizji ważne jest abyś udał się na izbę przyjęć, gdzie po zgłoszeniu i powiadomieniu lekarzy o wypadku, zostaniesz przebadany. Pamiętaj, że ważnym jest poinformowanie lekarza, o stłuczce, dzięki temu zostanie sporządzona odpowiednia dokumentacja.

Zgłoś szkodę

Zgłoś szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeń sprawcy kolizji.

Pamiętaj!

W razie jakichkolwiek problemów, z uzyskaniem odszkodowania, od sprawcy wypadku, możesz uzyskać wsparcie od specjalistów i prawników,  którzy pomagają właśnie w takich sytuacjach. Pomoc prawna oferowana przez Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, to gwarancja sukcesu i o wiele mniej nerwów dla ciebie i twojej rodziny.