Akuszer Bogów – Aneta Jadowska – wydawnictwo SQN

Dwa miasta, Wars i Sawa. Dwa alternatywne światy. Ten który znamy z dnia codziennego i ten po brzegi wypełniony magią. Nikita. Dziewczyna o trudnej przeszłości i zapomnianym dzieciństwie, wyrusza w podróż, by odzyskać wspomnienia. Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić, za poznanie prawdy?

Akuszer bogów, to książka na którą czekałam z wytęsknieniem. Jak już zapewne poznajecie po tej pięknej okładce, jest to drugi tom, serii o Nikicie. Pierwszy tom ” Dziewczyna z Dzielnicy Cudów”, zachwycił mnie, świetnie wykreowanymi alternatywnymi ( i to polskimi) miastami, bajecznymi opisami poszczególnych „dzielnic”, barwnymi postaciami i wciągającą fabułą.

Jest to fantastyka, na bardzo wysokim, światowym poziomie, z którą musi zapoznać się każdy miłośnik gatunku.

Ale do rzeczy.

Akuszer Bogów, to druga książka z serii, która w swoim wnętrzu, wzbogacona jest o genialne ilustracje.

Niewiedza jest gorsza niż nawet najsmutniejsza prawda.

W tej części, akcja przenosi się z polski (warsa) wprost do kraju, w którym ludzie i magia, funkcjonują i żyją w pełnej symbiozie. Tym szczególnym krajem, jest Norwegia. Nie tylko zmiana otoczenia ale również i postaci, wpływa korzystnie na treść książki. Wraz z pojawieniem się nowych miejsc, poznajemy nowe stworzenia (trolle, pszczoły, wilkołaki).

Koniec ze zleceniami od Zakonu, Nikita postanawia poznać prawdę o swojej dalekiej przeszłości, choć po drodze napotyka wiele przeszkód. Jedną z nich, z jaką przyjdzie jej się zmierzyć, jest obrona własnej głowy, przed najemnikami wysłanymi przez tajemniczego wroga. Jakby tego było mało, kapryśni bogowie, mają dla Nikity, propozycję, którą ciężko będzie odrzucić. Na całe szczęście dziewczynie towarzyszy, jej zaufany partner Robin. Którego, mieliśmy już przyjemność poznać, w pierwszym tomie.

Czasami to, czego chcemy najbardziej na świecie, odbiera nam to, czego najbardziej na świecie potrzebujemy. Chcesz prawdy i wolności. A co, jeśli nie da się ich pogodzić?

Czy prawda spełni oczekiwania Nikity, jak wpłynie na jej życie? Czy będzie warta ryzyka i poświęcenia? I czy Nikita ujdzie cało z kolejnych kłopotów?

Tego oczywiście musicie dowiedzieć się sami 🙂 Ja ze swojej strony zdradzę tyle, że 2gi tom Nikity, spełnił moje oczekiwania, ale niestety już bym chcaiał mieć w swoich rękach 3 tom, na który się zapowiada, i który będzie równie świetny <3

Za książkę, bardzo dziękuję wydawnictwu SQN

Moja ocena

10/10

Zapraszam do obejrzenie recenzji obu części Nikity, na moim kanale <3