Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, do kształtu twarzy?

Nie wiem czy tylko tak mam ja, ale zawsze chciałabym mieć coś czego, z rożnych względów, mieć nie mogę. Żeby wam to udowodnić, posłużę się przykładami. Pierwszy jest dosyć popularny. Otóż, chciałabym mieć proste włosy, które będą się za każdym razem układały w idealną fryzurkę. Drugą rzeczą, której mieć nigdy nie będę jest kolor oczu. Mój nijaki zielony, chętnie zamieniłabym na brąz. Tak samo bardzo chętnie,spakowałabym całą rodzinę i wyruszyła dookoła świata, ze względu na moją pracę, mogę swoje obowiązki wykonywać z dosłownie z każdego miejsca na świecie, o ile jest tam dostęp do internetu. Jednak nie wyruszymy w podróż życia. Obowiązki Małża i szkoła Młodej, skutecznie trzymają nas w miejscu. 

Podobnie ma się sprawa z okularami przeciwsłonecznymi. Szalenie mi się podobają i bardzo chciałabym je nosić. Niestety moja wada wzroku uniemożliwia mi cieszenie się tego typu okularami. W których najpewniej, zabiłabym się zaraz po opuszczeniu progów domu. Ale w tym roku, na okres wakacyjny, postanowiłam zainwestować w szkła kontaktowe.

Koniec z plażowym mrużeniem oczu! Koniec z byciem oślepianym przez promienie słoneczne !

Dlatego dziś kochani, poprzebieramy w okularach przeciwsłonecznych i dobierzemy te IDEALNE. Zapraszam na mini poradnik z cyklu „Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, do kształtu twarzy?”

# Idealne okulary, a kształt twarzy

Nie od dziś wiadomo, że każdy jest wyjątkowy i unikatowy. Różnimy się ze względu na narodowość, miejsce pracy, zainteresowania, kolor oczu, czy kształt naszej twarzy. Dlatego bardzo istotne jest aby, twarzy okrągłej, jeszcze bardziej nie zaokrąglać (efekt księżyca w pełni, nikomu się nie spodoba), aby twarz kwadratowa,nabrała subtelności, a rysy złagodziły się.

  • Twarz kwadratowa

W przypadku twarzy kwadratowej, najlepiej sprawdzą się okulary o miękkich i zaokrąglonych kształtach (typ oprawki: okrągłe, kocie, owalne, aviator). Osoby posiadające ten kształt twarzy, zdecydowanie powinny unikać, oprawek kwadratowych (tzn. kujonki).

„kocie”

„Aviator”

  • Twarz trójkątna

Osobom o takim kształcie twarzy zazdroszczę niesamowicie. Bowiem to im najlepiej pasują oprawki, w których jestem zakochana po uszy. Otóż drodzy szczęściarze, o trójkątnych twarzach, idealne okulary dla was, to te o kocich oprawkach! <3 Unikajcie natomiast wszystkich, które podkreślą wasze szerokie czoło (np. oprawki kwadratowe).

  • Twarz owalna

Posiadaczki twarzy o kształcie owalnym, mogą poszaleć. Nie ważne czy wybierzecie oprawki w kształcie kociego oka, kwadratowe. Jedyne czego musicie unikać to małych oprawek 🙂

 

  • Twarz okrągła

Do tego kształtu twarzy, pasują wszystkie okulary z mocną górną poziomą „kreską” nad szkłami. Wszelkie oprawki kwadratowe, aviatory. Jednak należy unikać, zdecydowanie unikać, oprawek okrągłych, owalnych i przede wszystkim małych.

Jednak niezależnie od tego, jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzecie, musicie pamiętać, że to wy macie się w nich dobrze czuć. Kupowanie „na siłę”, może skończyć się jedynie kolejną parą okularów, upchniętą na dnie szuflady.

Pisząc dla Was ten post, szukając fajnych przykładów okularowych, aż ślinka mi leciała i kapała na podłogę …. serio !

Niebawem będę się przymierzała do kupna swoich okularów przeciwsłonecznych (jak tylko dojdą soczewki)  i z pewnością je wam pokażę <3

okulary przeciwsłoneczne i nie tylko 🙂