Dlaczego oczy kota świecą w nocy ? – Dorota Sumińska – Wydawnictwo Literackie

Ciekawość to pierwszy stopień do …. wiedzy ! Zdecydowanie, co tam piekło, wiedza jest o wiele ciekawsza!

Jak każdemu rodzicielowi, tak i nam zdarzają się czasem, chwile totalnego zwątpienia i sytuacje, kiedy aż nam się ulewa, z nadmiaru pytań, zadawanych przez Młodą.

Dlaczego? Po co? Na co? Jak to? – wyskakują z Niej z zawrotną szybkością. A, uwierzcie mi, że po pierwszych 20, mój mózg nie nadąża z wymyślaniem kolejnych odpowiedzi! Pytanie rodzi pytanie, a tych końca nie widać! Serio!

Dlatego uwielbiam ratować się książkami, które w sposób zadowalający, ciekawość Młodej, zaspokajają w 100%.

Tak właśnie było, w przypadku książki poruszającej tematykę świata zwierząt.

„Dlaczego oczy kota świecą w nocy”, bo właśnie o niej myślę i piszę, sprawiła, że obie czytałyśmy z wypiekami na twarzy. 

Zacznę może najpierw od tego co najpierw rzuca się nam w oczęta, od okładki. Która jest piękna, nasycona kolorami, ale i przyjemna w dotyku (nie śliska i zimna, a taka misiasta:D wiecie o co kaman 😀 ). W dodatku barwne i zabawne ilustrację, pobudzają wyobraźnię naszych pociech, zaciekawiają, przemawiają i intrygują.

Duże litery, nie męczą oczu, i z pewnością przypadną do gustu, rodzicom dzieciaczków, które dopiero uczą się czytać. Będą one mogły samodzielnie, ćwiczyć czytani, właśnie z pomocą tej książki.

Co jest bardzo ważne, nie zostajemy zasypani masą niepotrzebnych, suchych faktów. Wszystkie odpowiedzi, udzielane przez autorkę, są napisane w sposób lekki z nutką dowcipu i humoru.

Mam nadzieję, że już poczuliście miętę, do tej pozycji 😀 My jesteśmy w niej zakochane po uszy, czytamy ją razem i osobno, a nawet z Panem Małżem 🙂 Nie można się przy niej nudzić <3 Kolorowe, pobudzające wyobraźnie ilustracje, lekkie, nieprzytłaczające wypowiedzi, sprawią, że dzieci same będą po nią sięgały.

„Ciekawostki o zwierzętach dla ciekawskich dzieci. Kto pierwszy pozna odpowiedzi na te pytania? Dzieci, czy rodzice?

Dlaczego pies macha ogonem, a komary gryzą?

Po co jeżowi kolce, a słoniowi trąba?

Dlaczego jaszczurka gubi ogon?

Czy kot zawsze spada na cztery łapy?

Ile kropek ma biedronka?

A gdzie raki zimują?

Udzielenie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest prostą sprawą. Tajemnice zwierząt, tych dużych i małych, biegających, pełzających, pływających i skrzydlatych, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska, która o zwierzakach wie wszystko. Znana z licznych książek i programów w telewizji autorka w lekki i zabawny sposób podzieli się swoją wiedzą, nauczy jak obserwować zwierzęta i rozbudzi w Was ciekawość świata.

Pouczająca i pięknie ilustrowana książeczka do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców. Dzięki dużym literom dzieci mogą ją czytać także samodzielnie.”

Moja ocena

10/10

Wydawnictwo Literackie