O chłopcu, który pływał z piraniami – Zielona Sowa – Czytam.pl (wiek 9+)

Wyobraźcie sobie sytuację, w której znalazł się pewnien chłopiec, Stalney. Jego tata stracił życie w tajemniczym wypadku, a mama zamarła zaraz potem (z rozpaczy pękło jej serce). Stan trafił więc do swojej cioci i wujka. Niestety, stocznia w której pracował wujek chłopaka, zostaje zamknięta. Nad dom Pottsów, nadciągają czarne chmury.

Choć mogłoby się wydawać, że zamknięcie stoczni i jednoczesna związana z tym faktem utrata pracy, nie powinna być aż taką katastrofą, to jednak wujek Ernie wpada na dość przytłaczający wszystkich pomysł. W dodatku dostaje na tym punkcie, totalnego świra. Otóż, w swoim domu postanowił otworzyć „fabrykę” konserw, o wdzięcznej nazwie Szproty Pottsa.

dscf7855

Tym oto sposobem, wiadra z rybami i wszelkiego rodzaju, zagraciły dosłownie cały dom Pottsów. A wujek, z każdym dniem coraz bardziej pogrąża się w rybim szaleństwie, nie zwracając uwagi na ludzi, którzy powinni być dla niego najważniejsi. W pewnym momencie, mały Stalney ma dosyć i postanawia odejść, aby gdzieś po drodze odnaleźć swoje szczęście, przyjaciół. Tak trafia do Wesołego Miasteczka.

Poznaje tam wielu przedziwnych ludzi, oraz największą z możliwych legend Pancha Pirelliego. Więcej wam nie zdradzę 😉

dscf7847

Nadmienię tylko, że jest to książka o dokonywaniu trudnych wyborów, o odwadze, o walce o swoje marzenia.

Prosty język, który zmienia się w zależności od mówiącej postaci, ciekawie podzielona książka (3 główne rozdziały) oraz krótkie podrozdziały, sprawiają, że czytanie jest niezwykle przyjemnie.

Jedynym minusem, który najbardziej mi przeszkadzał, a nawet utrudniał czytanie, był to zapis sposobu w jaki wyrażał się niedouczony „urzędnik” z FIŚ-a, czyli Formacji ds. Interesóff Śliskich.

Jednak jest to niewielki minus, który nie wpływa na całokształt oceny książki. Pozycja została przydzielona do przedziału wiekowego dla dzieci powyżej 9 r.ż. Zgadzam się z tym w 100%.

Młodsze dzieci mogłyby nie zrozumieć, niektórych części książki oraz opisanych w niej sytuacji.

Moja ocena:

8/10

Książkę otrzymaliśmy od naszej ulubionej księgarni internetowej czytam.pl (klik)

logto

Dziękujemy serdecznie, a Was zapraszamy na zakupy (świetne ceny, szybka wysyłka, polecamy !)

Już niebawem kolejne recenzje, na które, mamy nadzieję, czekacie z niecierpliwością <3

pozdrawiamy !

Paulina i Fasola <3