Book’owe zakupy w ANTYKWARIACIE – Czy warto ? Na co zwrócić uwagę ?

Kto z nas nie lubi nowych, jeszcze gorrrących książek, takich prosto z drukarni ? No właśnie, chyba nie ma takiego book’oholika, choć takie książki pomimo wielu swych zalet, mają jedną, ogromną wadę. Jest nią cena. A cena tychże książek, jest wprost proporcjonalnie, tak samo zabójcza dla naszego portfela co wpuszczenie Pana Małża do sklepu z narzędziami, mówiąc „bierz co chcesz”.

Choć do niedawna, antykwariaty kojarzyły mi się głównie ze skupem i sprzedażą używanych podręczników, to od kilku miesięcy nie potrafię przejść obok nich obojętnie. Ze względu na sporą odległość jaką muszę pokonać by pobuszować w antykwariacie (brak czasu to drugi czynnik), najczęściej decyduje się na zakup starszych książek, przez internet.

Na dole tego wpisu, będziecie mogli znaleźć linki, prowadzące do moich ulubionych antykwariatów internetowych. 

# Jakie booki mieszkają w antykwariacie?

Najczęściej są to książki używane, ale można też upolować perełki w postaci książek z outletu (uszkodzona okładka, naderwana strona). Znajdziemy tu również stare książki, których już nigdzie nie można dostać (białe kruki), czy książki z dawno zamkniętych wydawnictw. Przede wszystkim, w antykwariacie znajdziecie książki z DUSZĄ, swoją własną historią, pożółkłymi stronami. Jedno jest pewne, do antykwariatu warto zaglądać.

# Ceny

Ceny książek zaczynają się już od 1 zł, a kończą nawet na kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od stanu książki, jej wieku, popularności czy przynależności do grupy książek rzadkich.

Przykładowo, ostatnio kupiłam w antykwariacie ponad 15 książek i z wysyłką zapłaciłam jedynie 100,96 zł. Książka z 2011 roku, w stanie bardzo dobrym to koszt niecałych 4 zł. Także jeśli nie przeszkadza wam fakt, że są to książki używane, stare lub takie które zostały z różnych przyczyn zapomniane, śmiało wybierzcie się na buszowanie po antykwariacie <3

# O czym należy pamiętać, kupując booki w antykwariacie?

Jeśli kupujemy przez internet, może zdarzyć się tak, że dana pozycja w międzyczasie zostanie sprzedana stacjonarnie. W takiej sytuacji warto na spokojnie, poprosić o zwrot pieniędzy lub wybrać inną książkę w podobnej cenie.

# Sprawdzone internetowe antykwariaty

(lista będzie uzupełniana)

Allegro :

Zombiebook > (klik)

Sklep internetowy:

Super książka > (klik)

Już niebawem, będę mgła zaprosić was na book’owo antykwariatowy houl i unboxing w jednym poście/filmiku <3

Koniecznie dajcie mi znać, czy robicie zakupy w antykwariatach <3

pozdrawiam

P.