Kobiety uwielbiają „drobiazgi”… I jak byś z tym walczył, nie wygrasz…

Tak było, jest i będzie. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że jesteśmy gadżeciarami. Dosłownie! Piękne ramki na rodzinne zdjęcia, kolorowe osłonki na doniczki, nowy kwiatek, piękne lustro … To tylko nieliczne spośród tysiąca „niezbędnych” nam kobietom rzeczy.

I jak byś z tym chłopie nie walczył i tak nie wygrasz.

Wprost uwielbiamy zagracać nasze wnętrza. Ale zanim cokolwiek powiesz i z Twoich ust wyskoczy „A nie mówiłem?!”. Wstrzymaj się chwilkę, poczekaj, daj wytłumaczyć.

My kobiety już tak mamy, że uwielbiamy otaczać się pięknymi, choć czasem mało praktycznymi przedmiotami. Jednak dobieramy je w sposób taki, że (sam musisz przyznać) tworzą one ten niepowtarzalny rodzinny „domowy” klimat. Sprawiają, że dom staje się przytulny. Wypełniony po brzegi, pięknie oprawionymi wspomnieniami, kolorami. Staje się domem a nie pustym, zimnym układem pomieszczeń.

Druga sprawa jest taka, że jesteśmy cholernie sentymentalne. Kamyczek z naszego ostatniego wspólnego i jakże romantycznego wypadu, ususzony kwiatuszek z bukietu z zeszłorocznej rocznicy, karteczka z uśmiechem od Ciebie. To wszystko nie może zostać wyrzucone. Są to nasze, zaklęte w tych przedmiotach wspomnienia, które za każdym razem gdy na nie spojrzymy, poprawiają nam humor.

download1

Pan Mąż ( o zgrozo!), nadal próbuje z tym moim uwielbieniem walczyć. Choć ostatnio nic nie mówi, gdy sama coś do domu przytacham, to na wspólnych zakupach komentuje ile wlezie, dolewając oliwy do ognia. Czy przynosi to upragniony przez Pana Małża efekt? No raczej, że nie 😀

Moja cenna zdobycz, po kilku dniach i tak pojawia się w naszym domu. Żeby nie było, że graciara jakaś ze mnie. Zdecydowanie nie przepadam za nielogicznym chaosem i toną niepotrzebnych rzeczy. To co trafia do mojego koszyka, to przedmioty z których będziemy korzystać, które ułatwią nam życie a do tego będą ładnie wyglądały. Ot, cały sekret.

Dom musi być przytulny i musimy się w nim czuć DOBRZE, nie tylko bezpiecznie (co jest faktem niezaprzeczalnym) ale też komfortowo <3

To co Panowie, przybijcie piątkę i pozwólcie nam co jakiś czas zaszaleć na zakupach 🙂

pozdrawiam

P.