I wrzucą was w ogień – Piotr Patykiewicz

Nie miałam przyjemności czytać pierwszej części tej książki, martwiło mnie to okrutnie od chwili gdy ta druga część trafiła w moje ręce. Bałam się, że nie zrozumiem o co chodzi, nie odnajdę się w biegu wydarzeń a całą historię poznam od tyłka strony.

Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy prawdę mówiąc, pierwsza część nie była mi potrzebna do tego by zrozumieć i rozkochać się w tej drugiej!

dscf7399

Książka przyciąga wzrok, piękna okładka a do tego bogata treść poprzetykana ilustracjami, hipnotyzuje, sprawia, że chcemy przeczytać kolejną stronę. Kto czytał część pierwszą został wprowadzony w życie starszych bohaterów książki. W kontynuacji autor, niejako przypomina czytelnikowi najważniejsze i najbardziej kluczowe momenty ale robi to w taki sposób, że nowi czytelnicy mogą być pewni, że niczego nie tracą, niesłychanie łatwo odnaleźć się w fabule. Co dla mnie jest niesłychanie dużym plusem.

dscf7383

Postapokaliptyczny obraz ziemi skutej lodem, targanej wietrzyskiem. Bitwa ludzi o przeżycie każdego kolejnego dnia. Walka o ogień. O jedzenie. Może dla niektórych nie będzie tak niepokojąca. Jednak jeśli do tego dodamy, ludzi pogrążonych w ciemnościach, ludzi pozbawionych wzroku i polegających jedynie na swoich zmysłach oraz psach przewodnikach, robi się ciekawiej.

Piotr Patykiewicz przeplata w swojej książce kilka wątków. Mamy tu historię (a raczej kontynuację) rodziny, ojcowskiej miłości i największego poświęcenia, jakiego można dokonać by chronić i ratować swoje dziecko. Przeczytamy tutaj o brutalności do jakiej zdolni są tylko ludzie. O wykorzystywaniu tych słabszych, o litości i przyjaźni odnalezionej tam, gdzie najmniej byśmy się tego spodziewali.

dscf7397

dscf7378

Moja ocena:

9,5 / 10

Wydawnictwo SQN

logo_sqn

Lubicie książki postapokaliptyczne ?

pozdrawiam

P.

udzial-w-linkowym-party