Eperu. Wędrowcy cz1 – Augusta Docher – romans dla nastolatek?

Przyznam się Wam, że ta recenzja sprawiła mi wiele kłopotu. Z jednej strony książka wciąga, szybko i lekko się ją czyta a z drugiej zachowania bohaterów, ich emocje i uczucia napompowane są jak kulturysta na sterydach.

Książka Augusty Docher, ma trafić do nieco młodszych odbiorczyń, jednak zarówno postaci oraz ich przygody, przypadną do gustu również tym starszym czytelniczkom.  O ile te drugie, gustują w młodzieńczych, szalonych romansach rodem z popularnej swego czasu Sagi Zmierzch.

dscf7095

Akcja ślimaczy się niemiłosiernie, dopiero gdzieś pod koniec książki i na samym jej końcu mamy dwie sytuacje, w których coś się zaczyna dziać. Za to wątek miłosny leci jak oszalały, miłość do grobowej deski obezwładnia bohaterów, już podczas pierwszego spotkania ujawnienie „wielkiej” tajemnicy, następuje równie szybko.

Nie doszukamy się tutaj przygód „Wędrowców”, nie znajdziemy również etapu w którym nasi bohaterowie zaczną się w sobie zakochiwać. Jedyna co tutaj znajdziemy to masę treści w którą upchany został romans prosto z ognistej telenoweli.

Na domiar złego, odczucia bohaterów, co do zachowań i słów pozostałych, jest mega naiwne i mocno przekoloryzowane.

Leo nasz główny bohater, gdy zaszło podejrzenie, że jego ukochana, Anna mogła go zdradzić, nie tylko wpada w szał ale i w rozpacz. Nie tą czarną ale tą jeszcze czarniejszą. Upija się, powoduje rozróby, rzuca wszystko i ucieka na jakieś „zadupie” gdzie rozpacza jak 5cio letnie dziecko. Tutaj się nie zdziwcie, Leo ma 30ści lat.

Tak, dorosły facet, zamiast cokolwiek spróbować wyjaśnić, porzuca dziewczynę, znajomych i pracę. Anna w tym wszystkim jest nie lepsza. Przestaje jeść, cały czas śpi albo gotuje i sprząta, ścina włosy i odwraca się od matki i najlepszej przyjaciółki.

Jednak gdy w końcu cała sytuacja się wyjaśnia, jak gdyby nigdy nic, na powrót oboje rzucają się w swoje ramiona. 
dscf7080

Więcej nie jestem w stanie wam nic na jej temat napisać. Miałam nadzieję na ciekawą przygodę w której coś się będzie działo. A tu lipa. Zdecydowanie jest to książka dla nastolatek, u których uczucia wzmocnione są i spotęgowane przez szalejące hormony.

Dajcie znać czy czytaliście tę książkę ?

Moja ocena

3,5 / 10

images

„Eperu

dla czytelników 16+

Autor: Augusta Docher

ISBN 978-83-7551-434-6
format: 13,50 cm x 20,50 cm
stron 552
wydanie 1
oprawa: miękka
data wydania 2015-07-16

Pierwsza część cyklu „Wędrowcy”
Anna Wilk z pozoru jest zwykłą nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Pasjonuje się malowaniem, wybrała studia artystyczne. Choć urodzona w Polsce, od wielu lat mieszka razem z matką i Wiką, serdeczną przyjaciółką, w Londynie. Z okazji ukończenia szkoły matki Anny i Wiki zaplanowały dziewczynom niespodziankę: wyjazd do Francji. Przebojowa Wika odkrywa, że znajdą się tam akurat wtedy, gdy niedaleko, w Cannes, odbywać się będzie słynny festiwal filmowy. A że kocha się w jednym z popularnych aktorów, Leo Blacku, wymusza na Annie wspólne pójście po autografy. Wydarzenia w Cannes wywracają życie Anny do góry nogami, bowiem Leo Black nieoczekiwanie wyławia ją z tłumu i proponuje spotkanie. Szybko pojawia się zauroczenie. Leo nie jest jednak zwykłym człowiekiem – jest Wędrowcem, człowiekiem odradzającym się w nowych wcieleniach. Jak zmieni się życie Anny i jak potoczą się losy tego niezwykłego związku? „