Jak rozpoznać dni płodne ? Test owulacyjny Geratherm ovu control

jak rozpoznać dni płodne

Owulacja. Dni płodne. To nie tylko czas, na który z wytęsknieniem czekamy, planując malutkiego brzdąca. Jest to też czas w którym wszyscy starający się, przeżywają istny seksualny maraton. Wszystko po to aby trafić na to maleńkie, mikroskopijne jajeczko.

Jednak pomimo tego iż wiemy kiedy mniej więcej przypadają dni płodne, to z różnych przyczyn nie zawsze jesteśmy tego takie pewne. Owulacja może się przesunąć lub w ogóle nie wystąpić np. w chwili gdy nasz organizm niedomaga, jesteśmy chore lub mamy problem z hormonami czy nieregularnymi miesiączkami.

Dlatego z pomocą przychodzą nam różnorakie testy owulacyjne i oczywiście lekarz ginekolog z niezawodnym monitoringiem cyklu.

Dziś jednak, postanowiłam wam opowiedzieć o mikroskopowym teście owulacyjnym Geratherm ovu control. Jest to test wielokrotnego użytku, co jeszcze bardziej przemawia na jego korzyść.

test owulacyjny

#Co zawiera pudełko ?

Pudełko w jakim otrzymujemy test, zawiera również ściereczkę, instrukcję oraz płytę.

Sam test owulacyjny, ma kształt i wielkość pomadki, więc bez problemu możemy włożyć go do torebki czy kieszeni. Po zdjęciu ochronnej nasadki, naszym oczom ukazuje się niebieski podświetlany mini-mikroskop. Soczewka jest zdejmowalna i to na nią nakładamy kroplę śliny.

dscf7007

#Jak wykonać test ?

Po ściągnięciu soczewki z obudowy, przecieramy ściereczką jej spodnią część. Właśnie na tą gładką szklaną powierzchnię, nakładamy za pomocą opuszka palca kroplę śliny. Najlepiej taki test wykonać rano, zanim napijemy się porannej kawy, zanim zjemy pyszniutkie śniadanko czy wypalimy pierwszego papierosa (a tak w ogóle to na czas starania się, ciąż a najlepiej na całe życie, zapominamy o używkach ;)) Jak już nałożymy tą kropelkę na spodnią część naszej soczewki, odkładamy ją na bok do całkowitego zaschnięcia próbki (ok 10-15 minut). Po tym czasie składamy nasz test owulacyjny w całość i za pomocą guziczka podświetlamy próbkę. Przykładamy go do oka i oglądamy naszą kropelkę w 50-ciokrotnym powiększeniu.

dscf7003

#Czy ten test faktycznie działa?

Zdecydowanie tak! Choć jeszcze w ciąży nie jestem, to idealnie wskazał czas w którym rozpoczęła się u mnie owulacja. Akurat w tym samym czasie byłam u ginekologa na monitoringu cyklu. Więc działanie testu zostało w 100% potwierdzone przez moją panią doktor.

dscf6961

Jeśli staracie się o dziecko taki test owulacyjny może być niezwykle pomocny. Możecie go kupić poprzez stronę dr Bocian wraz z innymi suplementami wspomagającymi poczęcie maluszka, lub osobno  🙂

Koszt tego testu może nie jest najniższy (159 zł) ale uwierzcie mi, że warto zainwestować tę kwotę. Test jest w zupełności higieniczny, szybki i łatwy w użyciu a co najważniejsze działa! I jest wielokrotnego użytku 😉

dscf6955

#Ważne linki :

dr Bocian (klik)

Geratherm ovu control sklep (klik)