INOFOLIC – niezbędne wsparcie podczas planowania ciąży

INOFOLIC to wyjątkowy suplement diety. Jego zadaniem jest nie tylko przygotowanie kobiecego organizmu do ciąży ale także pomoc w przywróceniu i utrzymaniu comiesięcznej owulacji.

Dzisiejszy wpis, odpowiada na dwa ważne pytania, związane z Inofolic’iem.

  • Dla kogo jest przeznaczony ?
  • Jakie właściwości mają składniki Inofolic’u ?

 

#dla kogo

  • dla kobiet które stosowały hormonalną terapię antykoncepcyjną
  • dla kobiet z zespołem publicystycznych jajników (PCOS)
  • dla kobiet mających problem z comiesięczną owulacją
  • dla kobiet z nieregularnymi cyklami

 

#właściwości składników

Inofolic składa się z dwóch, kluczowych podczas planowania ciąży, składników. Pierwszym z nich jest kwas foliowy, dobrze znany przez większość kobiet, które starają się zajść w ciążę lub tych które już zostały szczęśliwymi mamami. Drugi składnik jest nieco bardziej tajemniczy. Nie mówi się o nim zbyt wiele, dlatego warto poświęcić mu trochę więcej uwagi. Mowa tu oczywiście o Myo-inozytolu. Ale po kolei.

  • Kwas foliowy

Kwas foliowy wspomaga kształtowanie się narządów dziecka (organogeneza); przeciwdziała powstawaniu wad rozwojowych; chroni przed występowaniem wad wrodzonych cewy nerwowej (to z niej tworzą się mózg i rdzeń kręgowy) oraz układu nerwowego.

Większość wad powstaje w bardzo wczesnej ciąży, koło 3 i 4 tygodnia. Właśnie w tym czasie, wiele kobiet nie wie jeszcze o swoim nieco odmiennym stanie. Dlatego, tak bardzo ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego już na etapie planowania ciąży, jeszcze lepiej gdy będą go przyjmowały kobiety w wieku rozrodczym (18 -45 lat).

 

  • Myo-inozytol

Jest to tak zwana witamina szczęścia bądź witamina płodności. Zalet ma wiele, jednak te najważniejsze spośród nich to niewątpliwie: pozytywny wpływ na hormony, zmniejszenie stężenia hormonów ( między innymi prolaktyny i LH ( lutropina)), poprawia także parametry oceniające insulonooporność, która ma wpływ na płodność.

 

DSCF6478

Inofolic ma postać proszku, który rozpuszczamy w ciepłej wodzie. Opakowanie zawiera 20 saszetek i o ile lekarz nie zaleci nam inaczej, powinno zażywać się jedną saszetkę dziennie. Jest dostępny bez recepty i kosztuje ok 38 zł za opakowanie. Linki do sklepów znajdziecie poniżej.

Od kilku lat miałam niesamowicie nieregularne miesiączki, zdarzało się, że na kolejną musiałam czekać nawet pół roku. Luteina nie dawała rady, dopiero Inofolic sprawił i to przy pierwszym opakowaniu, że mój cykl zaczął wracać do normy.

#Przydatne linki

Dr Bocian (klik)

Inofolic – sklep (klik)

Inofolic – informacje (klik)

Zapłodnieni.pl (klik)