Gotujemy pełną parą z Krainą Lodu – Zielona Sowa

Zeszły tydzień, który na całe szczęście przemija był niezwykle pechowy. Najpierw awaria laptopa uniemożliwiła mi pracę, potem wysiadła pralka. Gdyby nie Pan Mąż i prezent od niego w postaci nowego lapka, to nie wiem co bym zrobiła i jak bym pracowała.

Mam nadzieję, że pech już mnie opuścił na dobre 😀

Dobra, żeby nie przeciągać, witam was dawno obiecywanym postem.

Z Blogolandu przywiozłam książkę. Niezwykłą bo kucharską.

Młoda od razu chciała wypróbować wszystkie przepisy. A to, że na każdej stronie znajdują się postaci z Krainy Lodu, jeszcze bardziej potęgowało ciekawość 🙂

Tak więc na pierwszy ogień poszedł wege hamburger z marchewkowymi frytkami. Jak dla mnie i Młodej pycha! Pan Mąż był lekko zawiedziony brakiem mięsa, jednak dzielnie pochłonął swoją porcję.

wiejskie poranki (2)

Książka jest pięknie wykonana. Niezwykle kolorowa i wciąga od pierwszej strony. Uczy dzieci jak się zdrowo odżywiać, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu naturalne i zdrowe jedzenie. Wszystko to przedstawione jest w kreatywny sposób.

Książka podzielona jest na kilka kroków.

Krok 1 – Śniadanie

Pyszne i pożywne posiłki szybko stawiają na nogi. Znajdziemy tu między innymi Owsiankę – Upał i mróz Olafa, Jaglanka lub truskawkowy shake – Energrtyczna pobudka dla Anny czy Jajko sadzone w foremce z papryki.

Krok 2 – Drugie śniadanie

Pyszne przekąski, każdy mały smakosz znajdzie tutaj coś dla siebie. Przykładowo: Zawijasy naleśnikowe Elsy, Domowy tort lodowy Olafa i wiele, wiele więcej.

Krok 3 – Obiad Zupa

Młodej niezwykle posmakowała zupa krem z zielonego groszku:) Jednak znajdziemy tu jeszcze inne zupy z cukinii, marchewki z migdałami czy z pieczarek.

wiejskie poranki (1)

Krok 4 – Drugie danie

W tym kroku Olaf pokazuje jak zrobić przepyszną pizzę, nasze ulubione i wspominane frytki warzywne i wege burgery czy Quiche z cukinią i ziemniakami.

Krok 5 – Podwieczorek

Pyszne babeczki owsiano-bananowe zachwycają smakiem i prostotą jeśli chodzi o przygotowanie <3

Krok 6 – Kolacja

Racuchy jabłkowo – orzechowe to coś na co nigdy bym nie wpadła jeśli chodzi o kolację 🙂

Młoda bardzo chętnie pomagała mi w przygotowaniu posiłków. Dlatego jest to książka zajmująca szczególne miejsce w naszym domu. Nie tylko uczy ale też sprawia, że tak codzienną czynność można wykonywać razem i to w tak kreatywny sposób 🙂

 

Gorączka Lodu – Gotujemy pełną parą – z Katarzyną Błażejewską-Stuhr – wydawnictwo Zielona Sowa