Blogoland czyli jak spędziliśmy weekend w Rabce

Czasami mówi się, że jesteśmy lub mieszkamy w jednym miejscu a nasze serce jest w zupełnie innym. Tak jest właśnie w moim przypadku.

Gdy byłam mała, każde wakacje spędzałam z prababcią w Rabce. Ta piękna i malownicza choć niewielka miejscowość stanowiła niejaką wakacyjną tradycję dla mojej rodziny. To tu przyjeżdżała moja prababcia, babcia, mama no i oczywiście ja (o ciociach, kuzynach i kuzynkach to już nawet nie wspominam :D).

Z Rabką wiążą się moje najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Dalekie spacery tajemnymi ścieżkami, wyprawy na Banię czy do parku i na gofry.

Gdy tylko dowiedziałam się, że to właśnie w Rabce odbędzie się spotkanie dla blogerów parentingowych, wiedziałam, że muszę tam być 🙂

13524472_10209939533427277_2984926106170932586_n

Klaudia (NiezłeZiółko) stanęła na wysokości zadania, organizując nam dosłownie każdą minutę weekendu, przez co o nudzie nie było żadnej mowy 🙂 Było mega super <3

Ale zacznijmy od samego początku.

Początki zawsze są najtrudniejsze i tak właśnie było w naszym przypadku. Po przeczytaniu połowy książki Młoda uznała, że się nudzi. Co zaskutkowało masą pytań będących zmorą każdego rodzica w podróży.

– Daleko jeszcze ?

– Ale, daleko jeszcze ?

– No przecież mówiłaś, że niedaleko !

Po kilku trudnych chwilach, dotarliśmy na miejsce, powitaliśmy ekipę, Klaudię i wyruszyliśmy do willi Świt w której zostaliśmy zameldowani.

Przebrani i odświeżeni, byliśmy gotowi na BlogoLand-ową przygodę.

Podróż

Jako pierwszy odwiedziliśmy Muzeum Górali i Zbójników ( ul. Sądecka, Rabka Zdrój).

Mogliśmy się wczuć w życie górali i posłuchać o życiu zbójników. Poszukiwanie zbójnickiego skarbu przypadło dzieciakom do gustu, skakały w „wodzie” i odgarniały kamienie. A to wszystko za sprawą interaktywnej macie 😉

Całe muzeum wyposażone jest nie tylko w piękne eksponaty ale też w nowoczesne technologie takie jak ekrany dotykowe, projektory, gry czy różne aplikacje.

Na koniec zbójnickiego zwiedzania malowaliśmy, Młoda po namyśle wybrała tradycyjnego drewnianego ptaszka, który zajął dumne miejsce na biurku w latarence.

Podróż(1)

Z muzeum spacerkiem przeszliśmy do Rabkolandu gdzie z ciekawością wysłuchaliśmy właściciela parku, pana Eugeniusza Wiecha, który opowiedział nam o najbardziej znanych parkach rozrywki a także o historii Rabkolandu.

Dzięki wystąpieniu przedstawicielek z Uzdrowisko Rabka, poznałam wspaniałe kosmetyki z rabczańską solanką. W moje ręce trafił (już w użyciu) płyn do kąpieli, solanka i mgiełka do ciała.

To co najbardziej mi się spodobało i z czego będę korzystała (jak dobrze ogarnę), to wiedza na temat kręcenia filmików i wykorzystania do tego zielonego tła 😀

Aga Szuścik z Akademii Fotografii, zdradziłam nam też tajemnicę trików filmowych i na koniec prelekcji każda rodzina wzięła udział w kręceniu pamiątkowego filmiku z tego blogerskiego weekendu. Spodobało mi się tak bardzo, że w końcu odważyłam się pobawić aparatem, mam nadzieję, że niebawem efekty będą godne ujrzenia światła dziennego 😀

Po zakończeniu „wiedzy teoretycznej” nastał najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych uczestników BlogoLandu czas, czyli zabawa w parku rozrywki Rabkoland!

Podróż(2)

Po świetnej zabawie, wróciliśmy do willi Świt, przebraliśmy się i wyruszyliśmy na kolejną dawkę super zabawy czyli do Pensjonatu Prezydent.

Młoda wraz z tatą obejrzała wystąpienie teatru Bajdurka a ja z pozostałymi mamami, mogłyśmy w spokoju wysłuchać przygotowanych specjalnie dla nas prelekcji.

Pani Renata Borysiak, terapeutka z Prywatnego Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”, opowiedziała nam o przyzwyczajeniach jakie wynosimy z domu rodzinnego i jaki mają wpływ na nasze dorosłe życie.

Natomiast pani Magdalena Strojniak, certyfikowany dietetyk i coach żywieniowy z Studio My, poruszyła ważną kwestię zdrowego odżywiania, nawyków żywieniowych oraz każdej chętnej osobie przeprowadziła analizę składu ciała.

Spotkanie z przedstawicielami Colwayintrnational zaowocowało warsztatami kosmetycznymi, podczas których każda z nas mogła wykonać zabieg nawilżająco/kolagenowy.

Po skończonych prelekcjach, obładowane upominkami od partnerów spotkania, dołączyłyśmy do mężów i pociech.

Choć zabawa była przednia, smakołyki z grilla wyśmienite a góralska kapela przygrywała wesoło, wróciliśmy wcześniej do willi Świt.

Po tak wspaniałym i pełnym wrażeń dniu, postanowiliśmy wybrać się do Parku Zdrojowego na krótki, wyciszający spacer przed snem.

I tak skończył się dzień pierwszy.

Niedziela był równie intensywna co sobota. Po pysznym i zdrowym śniadanku, stawiliśmy się w Pensjonacie Prezydent gotowi na dalsze atrakcje i wyzwania.

Zanim jednak wyruszyliśmy na odkrywanie Rabczańskich tajemnic, razem z Anią z Świat według DNA i Magdą z bloga Zwykłej Matki Wzloty i Upadki wybyłyśmy na tajną misję.

Gdy wróciłyśmy pod Pansjonat Prezydent, pan przewodnik opowiedział nam o okolicy. Zanim jednak wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie, wszystkie uczestniczki podziękowały Klaudii za ten wspaniały weekend. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak ta drobna kobietka z drugim serduszkiem dała sobie radę z ujarzmieniem prawie 30 blogerek i ich rodzin 🙂 Klaudia, mega ukłon w Twoją stronę !

Dużym zaskoczeniem było dla mnie wyróżnienie od Klaudii za wpis „Co zabiorę na blogerski weekend do Rabki?” <3 .

Ok, po podziękowaniach i wyróżnieniach, połowa grupy z jednym przewodnikiem na zwiedzanie wyruszyła autokarem a druga połowa i w niej my, wyruszyliśmy skrótami na piechotę 🙂

Podróż(3)

Tak się fajnie złożyło, że i autokar i my dotarliśmy na miejsce docelowe w tym samym czasie.

Panowie przewodnicy oprowadzili nas po Parku Zdrojowym, zasypując masą ciekawostek na temat Rabki oraz tego jak ta Rabka uzdrowiskiem się stała. Razem z Młodą zrobiłyśmy kilka (naście :D) kółek dookoła tężni, wdychając leczniczą solankę 🙂

Jeśli myślicie, że to koniec atrakcji …. Mylicie się 😀

Odwiedziliśmy też skansen pociągów w Chabówce 🙂 Mówię Wam, jakie tam maszyny można zobaczyć …. Dzieciaki i męska część wycieczki była zachwycona 🙂

Podróż(4)

Dla mnie najlepszy był jednak peron, jak tam wiaterkiem zaciągało …. Bajka w upalny dzień 🙂 Oaza, wręcz 🙂

No i na sam koniec, wróciliśmy do Rabkolandu bawiąc się do upadłego.

Podróż(5)

I tak niestety zakńczył nam się ten wspaniały blogerski weekend 🙂

Dziękujemy Klaudii, właścicielom Pensjonatu Prezydent i Rabkolandu, za możliwość uczestniczenia w spotkaniu, za cudowną gościnę, za wspaniale spędzony czas.

Prelegentom za informacje, które z pewnością wykorzystamy w życiu, czy to na temat rabczańskich kosmetyków, życia rodzinnego, prawidłowego odżywiania, pielęgnacji kosmetykami bogatymi w kolagen czy na temat wykorzystywania trików w filmikach.

13521993_10209939533947290_6036218785355794471_n

Partnerom spotkania dziękujemy za upominki!

Colway > sklep Agnieszki > http://www.mylifestyle.colwayinternational.com
(linki pożyczone od Magdy :* Zwykłej Matki Wzloty i Upadki)

Uff, jeśli dobrnęliście do końca …. to wooow 😀

Ten post bierze udział w konkursie z Akademia Fotografii 🙂

pozdrawiam

Paula