Mogę, potrafię, dam radę!

Czy słowa kobieta, kobiecy  kojarzy się z czymś innym niż delikatnością, uległością czy wrażliwością ? Nie, bo właśnie taka ma być kobieta. Idealna żona, opiekuńcza matka i perfekcyjna pani domu.

Ale co wtedy, gdy kobieta chce czegoś więcej ? Rozwijać się zawodowo, uczyć się, podróżować, zgłębiać tajniki własnego biznesu. Co wtedy, gdy kobieta chce być NIEZALEŻNA ?

Albo raczej, co wtedy gdy kobieta chciałaby być Niezależna, chciałaby się spełniać, rozwijać swoje zainteresowania i pasje, ale ciągle coś/ktoś trzyma ją w miejscu ?

Najczęściej :

Tym kimś niestety, jest ona sama.

Tylko od Ciebie zależy czy zrobisz ten pierwszy krok

Dzisiejszy post nie ma na celu buntowania kobiet, czy siania zamętu w związkach i rodzinach. Dzisiejszy post ma uświadomić każdej kobiecie, że jeśli ma jakieś pasje, zainteresowania to zupełnie nic nie stoi jej na przeszkodzie, żeby rozwinąć skrzydła i realizować się w tym kierunku.

Mogę, potrafię, dam radę !

Odkąd pamiętam chciałam być niezależna. Gdy urodziłam Młodą, zajęłam się robieniem biżuterii, potem dołączył decoupage, zaś potem scrapbooking. W chwili obecnej miejsce pozostałych pasji, zajęła ta właściwa.

Ten kto myśli, że może i potrafi - ten może i potrafi,ten kto myśli, że nie możei nie potrafi - ten nie może i nie potrafi- to bezwzględne, bezdyskusyjne prawo.-Pablo Picasso(1)Żeby dojść do tego co mam teraz, musiałam dużo zaryzykować. Choć Pan Mąż zbyt optymistycznie nie przyjął mojej decyzji i ciągle wyrażał swoją opinię na ten temat – Nie poddawałam się. Wiedziałam co chcę osiągnąć i co muszę zrobić, żeby to dostać. Oczywiście jak nie wiedziałam to szukałam potrzebnych informacji i dalej cisnęłam na przód.

Nie raz nie dwa napadały mnie czarne myśli, czy ja dobrze robię ? A jak mi nie wyjdzie, nie uda się ? Co my zrobimy ? Co ja robię ? Po co mi to wszystko ?

Pojawiały się w szczególności wtedy gdy coś mi się nie udało. Ale nawet w takich chwilach zaciskałam zęby i starałam się pozbierać.

Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć : UDAŁO SIĘ !

Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj

Dlatego, uwierz w to, że jesteś silna. Zanim powiesz : „to się nie uda” – spróbuj, zaryzykuj.

Jeśli jednak stwierdzisz, że jednak to nie jest to, nie będziesz miała do siebie pretensji, że nie spróbowałaś. Jeśli natomiast się uda, będziesz wdzięczna samej sobie, że zaryzykowałaś i się nie poddałaś.