Nauka nie musi być nudna! #1

 Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.

 

Nauka nie mysi być nudna!

Każdy rodzic z całą pewnością wie, jak ciężko nakłonić dziecko do nauki. O ile w ciągu tygodnia nie jest to aż taką katastrofą, to w weekend problem ten staje się nie do przeskoczenia i rośnie niczym Mount Everest.

Gdy Młoda zaczęła 3 klasę podstawówki, zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu ciekawych sposobów coby jej tę nauka umilić. A jak nie od dziś wiadomo, nasze społeczeństwo jest coraz bardziej skomputeryzowane, a internet ma prawie każdy, dlatego na pierwszą linię antynaukowego frontu wyszedł właśnie internet.

Dziś opiszę Wam dwie strony, które regularnie odwiedzamy i które wspomagają w zabawny sposób cały proces domowego nauczania.

Pierwsza strona została przez nas odkryta już jakiś czas temu i muszę przyznać, że w zupełności spełnia nasze oczekiwania. Jest tam wszystko to czego potrzebujemy do nauki.

  1. Squla

Jako rodzic mam wiele korzyści, abonament kosztuje niecałe 20 zł za mc (różne opcje do wyboru), czyli nie jest to dużo. Mam wgląd w postępy dziecka, a także cały program jest przygotowany zgodnie z programem nauczania.

Znajdziecie tu angielski, przyrodę, matematykę, polski i wiele innych przedmiotów, które mają dzieci w poszczególnych klasach szkoły podstawowej.

Młodej podobają się gry, są wciągające i kolorowe. Idealne do powtórki przed klasówką.

Zresztą sami zobaczcie (klik)

2. Kolejną fajną stronką jest zdecydowanie Matematyczne ZOO.

Tutaj niestety do nauki mamy jedynie matematykę. Tak samo jak w przypadku Squla mamy do wyboru 6 klas szkoły podstawowej oraz zadania dla starszych dzieci.

Nie ma tutaj jakichś szczególnych gier, ale stronka i tak jest warta polecenia.

nauka

Jako bonus, ostatnia stronka idealna dla dzieci z problemami z wymową.

3. Mimowa

Przyjemne gry dzięki którym nasze pociechy mogą ćwiczyć i walczyć z wadą wymowy.

Każda gra fajnie dopracowana, bajecznie kolorowa i ciekawa.

Podzielone na kategorie w zależności od typu wady wymowy. W każdej kategorii kilka gier jest darmowych, aby w całości korzystać z serwisu, musimy wykupić abonament. Nie są to wysokie kwoty.

nauka

Należy oczywiście pamiętać, że te strony nie zastąpią nauki, a jedynie będą cennym wsparciem w nauczaniu i powtarzaniu materiału.

To są nasze internetowe sposoby na zabawną naukę, a Wy znacie jakieś ciekawe stronki dla dzieci, dzięki którym nauka staje się fajniejsza?

Podzielcie się koniecznie w komentarzach i dajcie znać co o tym myślicie 🙂

pozdrawiamy!