Zawód: Wiedźma – tom 1 – Gromyko Olga (Uwaga ! Książka)

Zawód: Wiedźma; książka

Cykl postów „Uwaga! Książka” będzie zawierał recenzje książek, które moim zdaniem są warte przeczytania.

Mam nadzieję, że czymś Was zaciekawię i zainspiruję do przeczytania nowej książki.

Jestem ciekawa jakie książki Wam się podobają, więc liczę na Wasze tytuły w komentarzach !:)

Ciekawi? Jeśli odpowiedź jest twierdząca zapraszam dalej!

Zawód: Wiedźma (Gromyko Olga) tom 1 – Uwaga! Książka

„W końcu jestem osobą nieznaczną, niczym się niewyróżniającą, może oprócz rudo-złocistych włosów i wrednego charakteru. Pierwsza z tych cech jest dziedziczna, druga – szczęśliwie nabyta.”

Zawód: Wiedźma; książka

Zawód: Wiedźma, jest pierwszą częścią przygód Wolhy.

Zostaje ona wysłana do Dogewy, którą na nieszczęście mieszkańców jak i samego wampirzego władcy Lena, nawiedza okrutny potwór. Młoda magiczka zostaje wplątana w świat Dogewskich wampirów, skutecznie wywraca do góry nogami życie ich władcy i nie jednej osobie nadepnie na odcisk. Czy wampiry okażą się potworami z ludowych opowieści? Wolha przeprowadzi eksperyment na niczego niespodziewającej się Krynie, uroczej gospodyni u której dostała pokój. Co z tego wyniknie, przekonacie się sięgając po książkę.

„Nie, nie ma żadnej nadziei. Naprawi mnie tylko mogiła”

Kilka słów ode mnie

Książka niezwykle lekka i pełna humoru. Już od pierwszej strony  zostałam wciągnięta w świat Wolhy Rednej (W.Redna), młodej magiczki, z ciętym językiem i „wrednym” charakterem. Nie byłam w stanie się od niej oderwać a moja wyobraźnia dryfowała wraz z bohaterami książki. Choć przeczytałam całą wiedźmią serię chcę więcej!

Pomimo tego, że postaciami występującymi w książce są wiedźma i wampiry a także masa innych „czarodziejskich” stworków to jednak nie jest ona typowa, tak jak inne książki w podobnej tematyce.

Wampiry nie piją krwi, zmieniają się w wilki i mają delikatne nietoperzowe skrzydła – coś nowego, innego – prawda?

Już sama okładka wiele nam może powiedzieć o zawartości jaką kryje jak i o naszej głównej bohaterce. Postaci niezwykle barwnej, szczerej z dużym dystansem do samej siebie i wiedzącej czego chce i co zrobić (i jak to zrobić) żeby dopiąć swego.

Zaciekawieni?

 

 

 

-5% na cały asortyment
www.inbook.pl – SPRAWDŹ TERAZ!

jn2uqea8