Jak przetrwać jesień i zimę ? Kilka prostych zasad

jak przetrwac jesień

Jesień – koniec ze spacerami do późnego wieczora, koniec z przyjemnym wylegiwaniem się nad wodą, koniec z opalaniem i koniec z ciepłymi i długimi dniami, czyli krótko mówiąc KAPLICA dla takiej osoby jak ja, która nic tylko latem i słońcem by żyła. THE END

Co roku zadaje sobie to pytanie: jak przetrwać jesień i zimę? No jak?

Postanowiłam podzielić się z Wami moimi prostymi i jakże skutecznymi sposobami na profilaktykę wobec mojej jesiennej deprechy i załamania nerwowego reszty domowników.

jak przetrwac jesień

No więc jak przetrwać jesień i nie pogrążyć się w depresji?

Zasada 1

Dużo miękkiego i ciepłego

Musicie uwierzyć mi na słowo, że robię co mogę aby te bure dni jakoś sobie umilić. Z początkiem września na naszych sofach, fotelach oraz wszędzie tam gdzie można bezkarnie rozplaszczyć 4litery, zaczynają pojawiać się poduszki, poduszeczki i koce (im więcej tym lepiej).

Musi być miękko, przytulnie i ciepło. Nic tak humoru i nastroju nie poprawia jak zagrzebanie się wśród masy poduszek, najlepiej z podpunktem nr 2 ! Ahhhhh

Zasada 2

Koniecznie zaopatrzcie się w tony dobrej literatury i jeszcze więcej pozycji hitów wprost z sal kinowych.

Dobra lektura jak i wciągający film zapewnią nam nie tylko rozrywkę ale również długie wieczory staną się o wiele ciekawsze.

Zasada 3

Rozkosze dla nosa

Im ładniejszy i przyjemniejszy zapach czujemy tym lepszy humor mamy, dlatego w naszym domu na każdym kroku można natknąć się na świece zapachowe, kominki, olejki do aromaterapii, smrodki kontaktowe i pryskające w oczy niczego nie świadomemu człowiekowi dyfuzory. To wszystko tworzy (pomimo różnorodności ) spójną całość.

Jesienią i zimą górują zapachy bardzo ciepłe jak jabłko i cynamon, bądź pomarańcza i goździki, wanilia też czasem gości choć i kwiatowymi nutami nie gardzę. Latem są to bardzo orzeźwiające i cytrusowe nuty, a także owoce leśne.

Zasada 4

Napoje i dobre jedzenie

No ta zasada jest kluczowa, bo cóż innego tak dobrze umili nam wieczór jak nie grzane wino lub pyszna owocowa herbata? Nie dość, że smakują wybornie to jeszcze wprowadzają miły i romantyczny nastrój. No DWA W JEDNYM! Więc nie skorzystać to grzech:)

Zasada 5

Dobra organizacja rodzinnego czasu wolnego

Wypad do kina, na frytki, czy wspólnie spędzony czas podczas gier (ewentualnie kino familijnie [Młoda ogląda rodzice drzemią ]), to najlepszy czas jaki w te wieczory nam się przytrafia. Kocham te chwile i staram się aby było ich jak najwięcej.

Zasada 6

Ruch to zdrowie

Wiadomo o tym nie od dziś. Niestety z jesienną pogodą nigdy nie wiadomo, dlatego jak tylko słońce wychodzi zza chmur wyruszamy na spacer do lasu lub parku, oraz staramy się odkrywać miejsca nam wcześniej nie znane, a także wracać do tych które mają specjalne miejsce w naszych sercach <3

To są moje małe i proste zasady odpowiadające na pytanie: jak przetrwać jesień ?

A Wy macie swoje sposoby ?

Koniecznie dajcie znać komentarzach!

 

pozdrawiam

p.