Drukarka do 100 zł

Drukarka do 100 zł gości obecnie w wielu domach. Nie każdy ma dostęp do drukarni lub zwyczajnie nie chce przepłacać. Tak na prawdę drukarka pozwala nam na wydruki wielu przydatnych rzeczy jak dokumenty, zdjęcia czy grafiki. Ale to nie wszystko, co może dla nas wykonać ten sprzęt. Choć nie kosztuje wiele, to jest wielofunkcyjny. Sprawdzi się za równo do pracy, jak i szkoły, gdy musimy coś wydrukować. Cena z pewnością nie zrujnuje nam domowego budżetu.

Z chęcią pomożemy Wam wybrać najlepszą drukarkę do 100 zł. Nie wiecie, na co zwrócić uwagę, co jest ważne, gdzie kupić itd? Od tego macie nas i nasz mały poradnik. Podpowiemy Wam najważniejsze informacje i ciekawostki. Zostańcie więc z nami. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Jaką drukarkę do 100 zł wybrać i kupić?

Drukarka do 100 zł to nie za drogi sprzęt, więc nie powinniśmy się spodziewać świetnych parametrów, jednak na co dzień daje radę. Jednak, aby w pełni cieszyć się jego wszystkimi funkcjami, zastanówmy się, co będzie dl nas ważne, czego potrzebujemy i czego oczekujemy. Następnie przeanalizujmy dostępne modele, zwracając uwagę na kilka istotnych elementów:

  • rodzaj,
  • papier,
  • szybkość drukowania,
  • łączność,
  • sterowanie,
  • wielofunkcyjność.
Drukarka do 100 zł
Drukarka do 100 zł / Opinie i ranking

Rodzaj drukarki do 100 zł

Drukarka do 100 zł to nie tylko jeden rodzaj, mamy aż dwa do wyboru. Pierwszym z nich jest nowsza wersja, czyli drukarka laserowa. Używa ona lasery lub diody LED do nanoszenia toneru na papier. Najlepiej sprawdza się do czarno-białych wydruków.

Drugim przykładem jest drukarka do 100 zł w starszej wersji, czyli atramentowej. Jest to klasyczny przykład, gdzie używamy atramentu do wydruku. Świetnie nada się do wydruków czarno-białych, jak i kolorowych w tym do zdjęć i grafik.

Papier w drukarce do 100 zł

Każda drukarka do 100 zł używa papier biały A4. Najzwyklejsze kartki papieru. Dlatego, jeśli zależy nam na innych materiałach typu jakaś grubsza koperta, kolorowe kartki, albo papier fotograficzny, koniecznie sprawdźmy to przed zakupem. Nie każdy model może posiadać tę opcję. To samo dotyczy jej wielkości. Zawsze jest to A4. Ale gdy chcemy wydrukować A4 lub A3, koniecznie sprawdźmy czy takie parametry obsługuje nasz sprzęt. Warto też dodać, że standardowo w pojemniku na papier mieści się około 80 kartek, a w odbiorniku na kartki jest ich zwykle 25/30 kartek na raz. Ale wszystko zależy od modelu dlatego sprawdzajmy.

Zobacz: Pistolet do malowania natryskowego

Szybkość drukowania w drukarce do 100 zł

Dobra drukarka do 100 zł powinna drukować szybko? Zależy, jakie szybko mamy na myśli. Oczywiście, ten sprzęt powinien cechować się pewną szybkością, jednak nie może być to zbyt szybko, gdyż może to zepsuć jakość. Każdy zapewne chce mieć szybko wydrukowane ważne dokumenty do pracy czy szkoły, ale nie może na tym ucierpieć jakość. Zwłaszcza, gdy chodzi o zdjęcia. Na szczęście w tej cenie nie czeka nas rozczarowanie. Szybkość drukowania jest optymalna a czasem nawet wręcz niska. Ale najczęściej możemy się spodziewać około 20 kartek na minute.

Łączność drukarki do 100 zł

Każda drukarka do 100 zł w jakiś sposób musi się łączyć z komputerem. Na szczęście mamy duży wybór. Najbardziej tradycyjnym złączem jest USB. Z jednej strony kabel przyłączony jest do drukarki, z drugiej do komputera. Dzięki temu mamy stały dostęp do drukowania, bez żadnych przerw. Naszym jedynym ograniczeniem są kable, które mogą się plątać. Dlatego ważne jest, aby w odpowiedni sposób ją ustawić i minusem jest też to, że laptop czy komputer podczas druku musi być zawsze obok.

Natomiast nowoczesne modele wyposażone są w złącze Bluetooth, czyli bezprzewodowy, bez kabli. Możemy drukować i na jakąś odległość oddalić się od drukarki. Jest to prosty sposób na wydruki bez kabla. I co ciekawe możemy ich dokonywać nie tylko z komputera, ale bezpośrednio od razu z tabletów oraz telefonów.

Jaka drukarka do 100 zł
Jaka drukarka do 100 zł – sprawdź!

Sterowanie drukarką do 100 zł

Drukarka do 100 zł powinna być sterowana intuicyjnie, powinna być prosta w obsłudze. Warto więc zainwestować w sprzęt, który posiada wyświetlacz i niewiele klawiszy, aby się nie pogubić w ich obsłudze. Warto móc zmieniać ustawienia zarówno na drukarce, jak i w komputerze. Choć niektóre nowsze modele mogą posiadać specjalnie dedykowane aplikacje do zmiany ustawień, to jednak w tej cenie jest to raczej rzadkie. Zawsze sprawdzajmy, gdzie mamy klawisz włącz/wyłącz i czy wszystkie są dobrze widoczne i odpowiednio duże. Inaczej możemy mieć problem, mogą nam się mylić.

Wielofunkcyjność drukarki do 100 zł

Wielofunkcyjność drukarki do 100 zł polega na tym, iż mamy do dyspozycji parę dodatkowych funkcji, bardzo przydatnych w codziennym życiu. Zacznijmy od skanera. Wiele drukarek posiada skaner, na wypadek, gdybyśmy potrzebowali wykonać skan dokumentów, aby przechować je w laptopie w wersji elektronicznej lub aby móc je przesłać dalej mailowo. To także możliwość kopiowania wydrukowanych już plików i od razu można je wydrukować. Nie musimy ich specjalnie pisać ponownie jeszcze raz, gdy nie mamy ich w wersji elektronicznej. Wystarczy wykonać kopie i ją wydrukować. I nie ma znaczenia czy chodzi o czarno-białe czy kolorowe wydruki.

Zalety drukarki do 100 zł

Drukarka do 100 zł to tanie i niewielkie urządzenie, jednak warto zobaczyć zalety, jakie posiada. Przede wszystkim jest to przydatny gadżet który z pewnością nie zrujnuje nam domowego budżetu. I choć płacimy tak niewiele, mamy całkiem dobrej jakości produkt. Możemy drukować dowolne pliki w każdej chwili, nie musimy szukać otwartej drukarni, w której nie zapłacimy fortuny. To sprzęt na awaryjne sytuacje, zwłaszcza, gdy posiada też dodatkowe funkcje.

Najlepsza drukarka do 100 zł

Jaka powinna być najlepsza drukarka do 100 zł? Przede wszystkim bezawaryjna, żeby móc z niej korzystać w każdej chwili. Zastanówmy się też, jakie jej elementy są dla nas ważne, jakie parametry by nas zadowoliły. Sprawdźmy również inne opcje jak cena i dostępność tuszu oraz tonera. A także ich zamienniki, tak by nie przepłacać. Jeśli sprzęt spełni nasze oczekiwania, to znaczy, że będzie on dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Najlepsza drukarka do 100 zł
Najlepsza drukarka do 100 zł

Gdzie kupić drukarkę do 100 zł?

Dobra drukarka do 100 zł znajduje się w sklepach stacjonarnych z akcesoriami elektronicznymi, do komputerów i sklepach RTV. Czasami możemy ją też znaleźć w dużych marketach. Duży wybór znajdziemy też w sklepach internetowych. Do znanych producentów zaliczamy m. in.: HP, Epson, Canon i inni.

Drukarka do 100 zł – opinie

Co sądzicie o drukarce do 100 zł? Jaki są Wasze doświadczenia? Jaki model możecie polecić a jaki odradzacie? Na co zwróciliście największą uwagę podczas zakupów? Dlaczego zdecydowaliście się na taki, a nie inny sprzęt? Co Wami kierowało? Dlaczego akurat gadżet w takiej cenie? Wszystkie jego funkcje Wam się podobają? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy! Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na Wasze opinie!

Drukarka do 100 zł / Ranking najlepszych

Nadal nie możecie zdecydować się na nic konkretnego? Nie wiecie jaki sprzęt będzie dla Was odpowiedni? Koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych drukarek do 100 zł. Znajdziecie w nim tylko najchętniej wybierane modele wraz z pełnym opisem produktu. Nie czekajcie. Taka okazja może się już nie zdarzyć!

Dodaj opinie na forum