Tajemniczy Ktoś, książeczka o nieśmiałości i odwadze

tajemniczy ktoś książeczka dla dzieci

Tajemniczy Ktoś to urocza kartonowa książeczka, przeznaczona dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. Opowiada o sówce Annie i pajączku Andrzeju. Bohaterów tej książeczki nie da się nie polubić. Olbrzymie oczka sówki, przemawiają także do mnie, choć już bardzo dawno temu skończyłam trzy lata.

Sowa Anna, choć bardzo nieśmiała,
Przyjaciela wciąż poszukiwała.
Być może to najlepsza pora,
By poznać nowego współlokatora.
„Tajemniczy Ktoś” to historia pewnej nieśmiałej sowy o imieniu Anna, która próbuje pokonać swoje lęki, by poznać prawdziwego przyjaciela. To kartonowa pozycja dla najmłodszych, którzy razem z sową będą próbowali znaleźć Annie przyjaciela i rozwiązać pewną zagadkę tajemniczego lokatora.

Sówka Anna miała dość samotności, więc dała ogłoszenie do gazety, że wynajmie mieszkanko mieszczące się w jej dużej dziupli. Gdy dostała odpowiedź, zostawiła klucz pod drzwiami i czekała z niecierpliwością by poznać nowego współlokatora. Jednak dni mijały, a tajemniczy lokator nie przyszedł do sówki żeby się przywitać. Dlatego sówka postanowiła zrobić ten pierwszy krok. Jak możecie się już domyślić, zajęło jej to troszkę czasu, musiała zdobyć się na odwagę i pokonać swoją nieśmiałość. Ale udało się! Sówka poznała uroczego, również bardzo nieśmiałego pajączka Andrzeja. Od tej chwili stali się prawdziwymi przyjaciółmi.

Małe Ale

Ta książeczka w prosty sposób pokazuje, że czasami warto zdobyć się na odwagę i zrobić ten pierwszy krok, żeby poznać nowego kolegę czy koleżankę, w przedszkolu. Kto wie, może wyniknie z tego piękna przyjaźń? Jednak mam dwa ALE. Niektóre zwroty użyte w jej rymowanej treści, mogą być zbyt trudne do zrozumienia przez tak małe dzieci „…wynajmowała pewnemu samotności entuzjaście…”, „… to bardzo groźny nieokrzesaniec?…”. Drugie ALE dotyczy zbyt ciemnej kolorystyki ilustracji przedstawionych w książeczce. Nie zrozumcie mnie źle, książeczka jest starannie wykonana, ilustracje są urocze, tak jak przedstawieni bohaterowie, jednak moim zdaniem niektóre z nich są po prostu za ciemne. Wiem i rozumiem, że nasza sówka to nocne stworzonko, jednak i tak myślę, że można było przedstawić noc nieco inaczej. Ale to tylko moje odczucia.

Podsumowując

Książeczka Tajemniczy Ktoś, jest ślicznie wykonana. Jej treść pomimo zbyt trudnych zwrotów, przemawia zarówno do dorosłych jak i do dzieci. W prosty sposób pokazuje, że czasem warto pokonać swoją nieśmiałość, zrobić ten pierwszy krok, by poznać kogoś nowego. A kto wie? Może wyjdzie z tego piękna przyjaźń?

Wiek: 1+
20x20cm, 26 stron, kartonowa
ISBN: 978-83-959381-1-5 Wydawnictwo Dziwimisie