Blog Book Meeting spotkanie miłośników książek w Sosnowcu

A wszystko zaczęło się od jednej rozmowy…. Potem ta jedna przerodziła się w kolejne, a z nich zrodziło się spotkanie. Nie byle jakie spotkanie, nie tradycyjne czy zwyczaje. Wyjątkowe i pierwsze z wielu, dumnie noszące nazwę Blog Book Meeting.

Dzisiaj mój Drogi Czytelniku zabieram Cię w podróż w czasie. Do dnia w którym odbyło się jedyne w swoim rodzaju spotkanie. A było to już jakiś czas temu bo 12 sierpnia (dlaczego moja relacja pojawia się dopiero teraz? Zaraz Ci opowiem), w Sosnowcu, moim rodzinnym mieście. Wraz z Kasią z bloga Poligon Domowy, postanowiłyśmy zorganizować spotkanie, które nie tylko zintegruje czytelników z autorami, ale także będzie promowało i zachęcało do czytania książek. I wiesz co? Chyba nam się udało!

Wspaniałe wywiady z autorkami

Podczas trwania spotkania miałam niezwykłą przyjemność poprowadzenia aż dwóch wywiadów. Od razu muszę Ci się przyznać, że trema mnie nie zjadła a zeżarła. Serio! Serce waliło mi w piersi, nagle miałam ogromną pustkę w głowie i dopiero dzisiaj, po upływie czasu mogę śmiało stwierdzić, że przecież nie było się czym tak stresować! 😀  Ale jak to w życiu bywa, mądry człowiek po szkodzie (czy tam po wywiadzie :D).

Mary Sue Ann

Niezwykle sympatyczna osoba! Autorka genialnej „Zabójczej podświadomości”, która jest jej debiutancką powieścią. Uwierzcie mi, że gdybym nie wiedziała, że to debiut nawet bym się nie zorientowała 🙂 Ale do rzeczy. Przygotowując się do tego wywiadu obszukałam cały internet (ba! nawet ludziom do lodówek zaczęłam zaglądać) żeby znaleźć choć kropelkę informacji na temat Mary Sue Ann, no cokolwiek… I wiesz co znalazłam? NIC! Zero! Autorka okazała się być niezwykle tajemniczą osóbką, schowaną za pseudonimem i bardzo udanym debiutem. Ale ja się tak łatwo nie poddaję, stworzyłam kilka pytań, na które otrzymałam odpowiedzi, a co najważniejsze rozmowa była tak przyjemna, że potoczyła się swoim własnym biegiem. Cały wywiad możecie obejrzeć na moim kanale (tutaj).

Książkę „Zabójcza podświadomość” (wydawnictwo Oficynka) polecam Ci z czystym sumieniem. Jeśli lubisz kryminały, thrillery i horrory to jest to książka, którą przeczytasz z radością. Niebawem na moim blogu pojawi się jej recenzja, więc wyczekuj cierpliwie (bo warto!).

Magdalena Majcher

Autorka niezwykle płodna literacko 🙂 Spod jej pióra książki wyskakują jak z karabinu maszynowego, co jest bardzo dużym plusem. „Wieczór w Paradise” (nie to nie tropikalna wyspa, to klub), „Stan nie! błogosławiony”, „Matka mojej córki”. Pomimo, że tematyka bardziej odpowiada płci żeńskiej, to jestem pewna, że i panowie coś dla siebie tutaj odnajdą. A przynajmniej powinni! Tematyka pierwszych trzech książek (a będzie ich o wiele, wiele więcej) pokazuje różne kobiece, życiowe problemy i dylematy, z którymi każdy w jakiś sposób może się przyrównać. Jeśli myślisz, że są to typowe książki z półki tych kobiecych ckliwych romansideł, to bardzo się mylisz. Tematyka tych książek jest trudna, czasami nawet bolesna. Odkrywa nasze bolączki życia codziennego, sprawiając jednocześnie, że zaczynamy zastanawiać się nad własnym życiem. Bohaterka jednej z książek (Stan nie! błogosławiony) w dzieciństwie nie miała dobrego kontaktu z matką. Ze wszystkich sił stara się nie powielać błędów i zachowań swojej rodzicielki. Czy jej to wyjdzie, musisz przeczytać sam, jednak podczas lektury tej książki nieraz zatrzymasz się i zastanowisz, czy i ty, utartych przez rodziców schematów, nie powielasz w swoim dorosłym życiu.

Ten wywiad również możecie obejrzeć na moim kanale (tutaj), niestety kamera odmówiła posłuszeństwa i jego końcówka się nie nagrała, ale i tak materiału jest sporo 🙂

Z Magdą porozmawiałyśmy nie tylko na temat książek, ale także o współpracy autorów z blogerami, czy łączeniu życia prywatnego z pisaniem.

Małgorzata Sambor Cao

Autorka wulkan, pełna energii i pasji, dumnie krocząca w kierunku realizacji swoim marzeń i celów. Jej mottem życiowym jest stwierdzenie, że „grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczna tam gdzie chcą”. Chyba nie muszę ci pisać gdzie woli pójść nasza autorka? No właśnie 🙂 Pani Małgorzata wydała dwie a w zasadzie trzy części Sapere Aude. Powieści, która dotyka dosyć ciężkiego tematu i problemu. Prostytucja dziecięca, przemoc i gangi to świat w którym żyją bohaterowie książek pani Małgorzaty. Jednak wiesz co ci powiem? Czytając część pierwszą, zostałam wciągnięta do tego świata, pomimo, że tematyka jest trudna, zżyłam się z bohaterami, ich losy nie były mi obojętne i przyznaję, że całość robi na mnie duże wrażenie.

Magdalena Wala

Autorka książek „Marianna”, „Mów mi katastrofa”, „Rzymskie odcienie miłości”, prywatnie nauczycielka historii (szkoda, że nie w szkole mojej córy;)). Podczas wywiadu dowiedziałyśmy się ile wysiłku kosztuje autora wplecenie do treści książki wątków historycznych. Tutaj nie wystarczy przeczytać pierdylion książek, ale trzeba też poznać historię miejsc w których dzieje się akcja. W moje ręce trafiły „Rzymskie odcienie miłości”, dosłownie już nie mogę się doczekać kiedy po nie sięgnę ! Zarówno tematyka tej książki, jak i czasy w których została osadzona, niezwykle mocno do mnie przemawiają 🙂 Autorka nie stawia pisania na pierwszym planie, dla niej największą pasją jest nauczanie a wydawanie książek znajduje się na drugim miejscu.

Izabela Milik

Ostatnią autorką z którą Kasia przeprowadziła wywiad była Izabela Milik. Spod jej pióra wyszły książki  „Z teściową za pan wróg” czy „Reemisja”. Dwie skrajnie różne powieści, zachęcają do przeczytania nie tylko intrygującymi tytułami, ale też okładkami. Autorka na pierwszy rzut oka wydaje się być niezwykle subtelną i delikatną osóbką, jednak tak jak jej książki (a Reemisja najbardziej), zaskakuje. Nie boi się poruszyć trudnych i mrocznych tematów. Jak przeczytasz Reemisję, to mój Drogi Czytelniku to sam się przekonasz 🙂

Księgarnia, nie tylko pełna książek

Na miejsce naszego pierwszego spotkania, razem z Kasią wybrałyśmy Księgarnię, która mieści się w centrum Sosnowca przy ulicy Małachowskiego 22. Jest to miejsce niezwykle klimatyczne, wypchane w każdym kącie (i ścianie) książkami i dobrym jedzeniem ( o lemoniadzie nawet nie wspominam). Dwa przestronne pomieszczenia dały nam możliwość wygodnego rozłożenia naszych rzeczy, bo oprócz spotkania z blogerami i autorkami, możliwy był zakup książek, czy ich wymiana. Niestety to było by na tyle jeśli chodzi o plusy.

Choć właściciel i menadżerka okazali się świetnymi osobami, to nie wystarczyło. Głośne zachowanie pierwszej zmiany, skutecznie utrudniało odbiór wywiadów. Nie chodzi mi tylko o przygotowywanie zamówień klientów, (co słychać na nagraniach, w szczególności tym drugim z Magdaleną Majcher), ale o rozmowy i dyskusje prowadzone między kelnerkami. Dodatkowo zostałyśmy z Kasią przekonane, że nagłośnienie nie będzie nam w ogóle potrzebne, gdyż podczas przeprowadzania wywiadów będzie nas doskonale słychać. Jak się okazało, wszyscy dobrze wiemy.

Organizacyjnie

Organizując takie spotkanie towarzyszyło nam wiele skrajnych emocji, od podekscytowania i radości po złość i zwątpienie. Masa wysłanych maili, rozmów, planowania wymiany czy sprzedaży, po stres związany z wywiadami i samym spotkaniem, nakręciły nas tak bardzo, że długo po spotkaniu mnie i Kasię te emocje nadal trzymały. Dlatego moja relacja pojawiła się dopiero teraz. Musiałam ochłonąć, przemyśleć kilka spraw na chłodno. Wszystko obgadać z Kasią. A to wszystko dlatego, żeby kolejne spotkania były lepsze, lepiej dopracowane.

Dlatego kolejna edycja, która odbędzie się już 7 października, będzie wyglądała troszkę inaczej. Spotkamy się podobnie jak teraz z autorami, jednak tym razem nie będzie wywiadów w takiej formie. Nic więcej nie ujawnię 🙂 Musisz śledzić fanpagea spotkaniowego, to dowiesz się co tym razem z Kasią knujemy 🙂

Podsumowanie

Naprawdę chciałabym bardzo podziękować naszym autorkom, że poświęciły nam swój czas i przyjęły nasze zaproszenie na Blog Book Meeting. Pani Halinie Socha autorce Anielskiej Przystani i  Anielskiej Terapii, za odwiedziny <3 Uczestniczkom dziękuję za liczne przybycie, tak samo jak naszym gościom z zewnątrz. Wszystkim Partnerom i Partnerom medialnym dziękuję za wsparcie naszej inicjatywy (więcej w osobnym poście).

Kasi współorganizatorce spotkania i autorce bloga Poligon Domowy, dziękuję za wsparcie, pomoc w organizacji 🙂 Jesteś wspaniałą pełną pomysłów osobą, z którą całe to wyzwanie nabrało zupełnie innego nowego wymiaru 🙂

Właścicielowi Księgarni dziękuję za użyczenie nam tego cudownego miejsca, Ani z Słodkiej Krainy Czarów dziękuję za pyszny tort, a Fundacji 3-4 Start za przybycie. Jesteśmy z Kasią szczęśliwe, że choć troszkę mogłyśmy wspomóc waszą inicjatywę!

Jeśli kogoś pominęłam, to przepraszam ! Jeszcze raz wszystkim dziękuję !

Relacje uczestniczek

Zakątek Czytelniczy, O w morelę!, Książkowe Wyzwania, Ewa Rogala, Podróż Przez Życie, Poligon Domowy, Z nosem w książce, Niezłe Ziółko,

Małgorzata Falkowska, Jacek Getner, Agnieszka Węgiel, Wydawnictwo Szara Godzina, Wydawnictwo Dobra Literatura, Wydawnictwo Lemoniada, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Oficynka, Majunto, Moondrive ShopDom Wydawniczy Mała Kurka/ Publishing House Mala Kurka, poczytne.pl, Chocolissimo Polska, Księgarnia Selkar.pl, Eveline Cosmetics, KobiecePorady.Pl, Wydawnictwo Epideixis

Autorką tych pięknych zdjęć jest Teresa z bloga owmorele.pl <3