Czytelnicze podsumowanie marca 2017

Współczesnego człowieka niszczy pośpiech. Nigdy się nie zatrzymuje. A przecież tajemnicą szczęścia jest umieć czasem przystanąć.

[ Michel Quoist ]

 

Marzec nie był idealnym i udanym miesiącem, jeśli chodzi o ilość przeczytanych książek. Jednak muszę przyznać, że obfitował w perełki czytelnicze, które zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.

O niektórych z nich opowiadałam wam w filmikach, które znajdziecie na moim kanale (link po prawej stronie) oraz pisałam tutaj na blogu. Dziś krótko podsumuję ubiegły miesiąc.

Kolejność opisywanych książek, jest przypadkowa.

„Siedem spódnic Alicji” – Joanna Jurgała-Jureczka

Książka sprawnie łącząca wątek miłosny i historyczny. Wspomnienia starszych bohaterów, pięknie łączą się z nowoczesnym podejściem do życia, tych młodszych. Znajdziemy tutaj zderzenie dwóch światów, polskiej prowincji oraz świata mody, mediów. Wątek miłosny choć ciągle przewijający się podczas czytania, został jednak zepchnięty na boczny tor, co jest niesłychanym plusem tej książki.

„Korona w mroku” – Sarah J.Maas

Jest to drugi tom Szklanego Tronu. Jak w poprzedniej części, tak i tutaj, poznajemy dalsze losy Cealeny, której udało się zostać królewską zabójczynią. Książka, wypełniona została po brzegi intrygami i tajemnicami.

„Pracownia dobrych myśli” – Magdalena Witkiewicz

Książka tak pozytywna i tak przepełniona dobrym humorem, że do dnia dzisiejszego na samą myśl o niej, boli mnie szczęka 😀 Nie da się jej przeczytać inaczej, niż z olbrzymim bananem na twarzy 🙂 Lekka i przyjemna, polecam z czystym sumieniem 🙂

„Zimowa miłość” – Elżbieta Rodzeń

Nie taki typowy romans jakby się wydawało. Autorka genialnie stworzyła bohaterów, relację między nimi oraz co najważniejsze kłopoty w jakie razem wpadli. Jest to jedna z tych ksiażek, które pokazują, że prawdziwa miłość nie umiera nigdy, nawet po upływie wielu lat.

„Akuszer bogów” – Aneta Jadowska

Książka, na którą czekałam z niecierpliwością. Jest to drugi tom, serii książek o Nikicie. Dwa alternatywne światy, dwa całkowite różne miasta do tego magia, groźna i niebezpieczna. Akcja tej książki dzieje się po części w Polsce, choć tak naprawdę ciężko to odczuć. Śmiało mogę stwierdzić, że mamy tutaj do czynienia z fantastyką na najwyższym światowym poziomie. POLECAM

 

Właśnie tak wygląda mój stosik książek przeczytanych w marcu. Musicie uwierzyć mi na słowo, że stosik hańby (czyli książek jeszcze nie przeczytanych),wygląda znacznie gorzej 😀

A Wam, jakie książki (i w jakiej ilości) udało się przeczytać w marcu?