Opętanie – Ludwig Thor – Wydawnictwo Czarny Pies

Ok, nie ma co tu kryć. Na recenzję tej książki, czekało większość z was 😀 To właśnie ta książka, wzbudziła Wasze największe zainteresowanie, spośród wszystkich książek, które udało mi się przeczytać w styczniu. Sama muszę przyznać, że ta książka, zaskoczyła mnie nie tylko bardzo pozytywnie, ale w swojej treści skrywała coś co całkowicie mnie zaskoczyło. Co to takiego? Zapraszam na recenzję. 

Pierwsze co rzuca nam się w oczy, gdy tylko spojrzymy na okładkę, to tytuł i nieco koszmarna kobieta niosąca/trzymająca swoją głowę. Już to mniej więcej daje nam wskazówkę, jakiej treści i historii możemy się spodziewać podczas lektury. No i tutaj, możemy się dać zwieść. Dlaczego? A dlatego, że „Opętanie”, ma niezwykle mało wspólnego z horrorem, ale bardzo dużo z mega świetnym polskim kryminałem. Tak, ta książka, to naprawdę świetny kryminał.

Znajdziemy tu żmudne śledztwo.  W małej wsi zaginęła kobieta. Zespół prowadzący sprawę jej zaginięcia, dopuścił się wielu zaniedbań. Po jakimś czasie, jeden z pracowników, wykonujących wycinkę w lesie, znajduje głowę zaginionej, a sprawa zostaje przekazana podinspektorowi Michałowi Lorencowi. Niczego nieułatwiający świadkowie, dziwne zeznania, klątwa, a w dodatku prywatne kłopoty samego podinspektora, sprawiają, że śledztwo nie idzie do przodu, a wręcz stoi uparcie w miejscu.

Skorumpowani policjanci, prokuratorzy, zdrady, i sceneria rodem z Pitbulla. W tej książce dzieje się dużo. Mamy wiele barwnych postaci, masę prawdziwych dialogów. Nie znajdziemy tutaj upiększania, zdrobnień, czy łagodnych przesłuchań. Jest ostro, a zmęczonym i sfrustrowanym policjantom łatwo nerwy puszczają.

Książka jest świetna od samej okładki aż po ostatnią stronę. Trzyma w napięciu, dużo się w niej dzieje, choć samo śledztwo jest nużące, i jak wspomniałam wcześniej, nie posuwa się do przodu.

Naszego mordercę dosyć szybko poznajemy, wiemy kim on jest, znamy jego myśli. Możemy tak jakby poznać śledztwo od strony szukającego i uciekającego.

Jest to kryminał, który mogę wam polecić z czystym sumieniem. Więcej nic już nie napiszę, jeśli jesteście ciekawi tej książki, koniecznie po nią sięgnijcie <3

Za możliwość przeczytania „Opętania”, bardzo dziękuję Wydawnictwu Czarny Pies <3

Moja ocena 

10/10

 

Koniecznie dajcie mi znać co myślicie o tej książce 🙂 A może polecicie mi jakiś fajny, mroczny kryminał ?

buziaki :*

Paula