Margo – Tarryn Fisher – SQN

Bo tak nie można robić – nie można świadomie niszczyć komuś życia. Inaczej w końcu spotka cię kara.

Czasami wystarczy niewielkie ziarenko, żeby powstało coś pięknego, dobrego. Wystarczy dbać o nie, podlewać, poświęcać mu swoją uwagę i czas. Jednak gdy pozostawimy ziarenko na pastwę losu, nic dobrego z niego nie wyrośnie. Czasami z tego ziarenka to zło kiełkuje w naszej duszy powoli, stopniowo pochłaniając coraz większe obszary, rozprzestrzenia się niczym zaraza, na którą nie ma leku. Do momentu aż nie zostanie zupełnie nic.

W Bone jest dom.

W domu mieszka dziewczyna.

W dziewczynie mieszka ciemność…

Wyobraźcie sobie ponure, zapuszczone miasteczko. Wszystkie sklepy upadły, ich witryny zostały zabite deskami. Na każdym rogu i w każdym zaułku, gromadzi się szemrane towarzystwo. Kto tylko ma trochę rozumu, omija miasteczko szerokim łukiem, a kto tylko ma trochę sił i szczęścia, wyrwie się z miasteczka, i nie odwraci się za siebie, nie wspomni brudnych ulic, ciemnych zaułków. Ucieknie do lepszego życia, choć miasteczko i tak odciśnie na nim swoje piętno. Zmieni jego duszę. Pozostawi w niej ziarenko.

To miasteczko to Bone. A w Bone, stoi pożeracz. W pożeraczu mieszka Margo, nasza główna bohaterka. Margo pamięta chwile, gdy razem z mamą były szczęśliwe. Gdy razem zrywały owoce, wspomina chwile, w których razem z mamą malowały palcami, gdy jej mama nosiła plisowane spódnice i chodziła do kościoła.

Jednak to wszystko nagle się zmieniło, jednego dnia, ot tak. Matka popadła w depresję. Zaczęła pić, brać narkotyki, zaczęła spotykać się z facetami… za pieniądze. Przestała odzywać się do Margo.

Margo stała się jej służącą, wiecznie smutną, samotną, zaniedbaną, głodną i przerażoną.

Wiele się zmienia gdy Margo poznaje chłopca, który jeździ na wózku. Podziwia jego siłę, niezłomną wiarę w lepsze życie, zostają przyjaciółmi. Oboje dobrze wiedzą, że takie miejsca jak Bone, odciskają piętna na każdym mieszkańcu. Nie ma od niego ucieczki. Bone będzie z tobą gdziekolwiek się wybierzesz. Jednak jest jeszcze nadzieja.

Judah twierdzi, że nasze pochodzenie jest w nas – w naszych kościach, w naszym szpiku. Można by umieścić nas gdziekolwiek indziej na świecie, lecz nawet do najdalszego zakątka zabralibyśmy ze sobą Bone. Jeśli Judah ma rację, nigdy stąd nie ucieknę.

Pewnego dnia, w Bone ginie mała dziewczynka, jedna z nielicznych koleżanek Margo. Dziewczyna nie może się z tym pogodzić, ciągle widzi przed oczami, uśmiechniętą dziewczynkę z plecakiem na plecach, w zaplecionych przez Margo warkoczach, wysiadającą z autobusu. Co się z nią stało? Czy prawda, zmieni Margo? Czy pobudzi drzemiące w sercu dziewczyny ziarenko?

Tego wszystkiego, dowiecie się jak tylko sięgniecie po książkę ” Margo ” autorstwa Tarryn Fisher.

Książka zaskoczyła mnie bardzo mocno. Zaczynając lekturę, liczyłam na zwykłą „lekką” książkę dla młodzieży. Jakim zaskoczeniem było dla mnie, że z „lekkiej” lektury, książka przeistoczyła się w thriller psychologiczny i to w dodatku z wątkiem kryminalnym. Czytałam i czytałam i dosłownie nie mogłam się oderwać. Świetna pozycja. Koniecznie musicie przeczytać <3

Książkę otrzymałam od wydawnictwa SQN, do którego link znajdziecie tutaj >>>klik<<<

Moja ocena

9,5/10

[buybox-widget category=”book” name=”Margo ” info=”Tarryn Fisher”]

Kilka słów o autorce:

Tarryn Fisher to autorka dziewięciu bestsellerowych powieści, wysoko ocenianych przez czytelników „New York Times” i „USA Today”. Napisała m.in. serię książek o miłosnym trójkącie: Mimo moich win, Mimo twoich łez i Mimo naszych kłamstw, a także – wspólnie z Colleen Hoover – Never Never. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Uwielbia ludzi, choć na co dzień jest prawdziwym czarnym charakterem (w Hogwarcie trafiła do Slytherinu). Kocha deszcz, coca-colę i Instagrama. Razem ze swoją przyjaciółką Madison prowadzi blog modowy. Aktualnie żyje w Waszyngtonie z narzeczonym, dziećmi oraz zakręconym huskym.

A i jeszcze jedna informacja, czy obejrzeliście już podsumowanie stycznia na moim kanale? Jeśli nie, zapraszam serdecznie !

buziaki !