Panika – Lauren Oliver – moondrive

Wyobraźcie sobie senne miasteczko, brak perspektyw na lepsze jutro, ludzi których każdego dnia ogarnia zniechęcenie i beznadziejność.

Właśnie w takim miejscu, mieszka nasza „najgłówniejsza” bohaterka Heather. Poznajemy ją w chwili, gdy pod wpływem impulsu, postanawia przystąpić do gry „Paniki”. Tym impulsem, który popchnął, dziewczynę do niebezpiecznego skoku ze skarpy, kwalifikującego do udziału w grze, było dosyć brutalne rozstanie z chłopakiem.

Wyobraźcie sobie, moi drodzy, że zostawił ją dla innej, i to w dniu w którym Heather postanowiła, że powie mu o swoich uczuciach, o tym, że go kocha. Dla dziewczyny w jej wieku, zresztą dla każdego, byłby to dosyć poważny cios. I właśnie w ten sposób, wraz z innymi śmiałkami, nasza bohaterka przystępuje do rywalizacji.

dscf7902

Ale ok, skoro znamy mniej więcej motywy, które popchnęły dziewczynę do skoku, to może wyjaśnijmy sobie na czym w ogóle polega „Panika”.

Jest to gra, nie wiadomo do końca, przez kogo wymyślona. Przystępują do niej absolwenci ostatniej klasy liceum (oczywiście ci najodważniejsi;)), i podczas kolejnych etapów gry, przezwyciężają swoje lęki, obawy i zwalczają panikę. Jak już wspominałam, pierwszym zadaniem, które tak jakby kwalifikuje uczestników, jest skok do wody ze stromej, skalnej skarpy. Na którą oczywiście, wcześniej trzeba się wdrapać. Wieczorem, w półmroku.

Dla mnie byłby to krok nie do pokonania. Już sama wysokość krzesła, wydaje mi się olbrzymia jak Mount Everest, a moje serce podczas wieszania firanek, wali jak podczas przejażdżki rollercoasterem.

dscf7908

Każdy kolejny etap jest równie niebezpieczny jak pierwszy, z każdym kolejnym odpadają następni uczestniczy. Dwójka pozostałych, zmierzy się w pojedynku, o główną wygraną. Więcej o samej grze już wam nie powiem. Za to o bohaterce i jej życiu, owszem 😀

Heather, nie tylko została porzucona przez swojego chłopaka. Jakby tego było mało, dziewczyna traci pracę, a jej mama imprezuje i zaniedbuje, ją i jej młodszą siostrę.

A jej znajomi? Gdzie tylko Heather nie spojrzy, wszędzie wszyscy wyglądają na szczęśliwych i zakochanych. Czarna rozpacz i samotność do końca życia, wydawałoby się, jest jej przeznaczone.

dscf7891

Jak potoczą się losy uczestników gry i naszej głównej bohaterki, będziecie musieli doczytać sami 🙂

Książkę bardzo lekko i szybko się czyta. Każda kolejna strona, wręcz zmusza nas do przeczytania kolejnej i kolejnej. Dosłownie nie możemy się od niej oderwać. Choć jest to pozycja bardziej w młodzieżowych klimatach, to jestem pewna, że i tym starszym book’owym worms’om się spodoba.

Moja ocena

10/10

Wydawnictwo

moondrive

Koniecznie dajcie mi znać co aktualnie czytacie <3

Moje recenzje, zapowiedzi i wiele innych tematów, będziecie mogli również obejrzeć na YT <3 >>> klik <<<

buziaki !

P.