Book’owe zakupy w ANTYKWARIACIE – Czy warto ? Na co zwrócić uwagę ?

Kto z nas nie lubi nowych, jeszcze gorrrących książek, takich prosto z drukarni ? No właśnie, chyba nie ma takiego book’oholika, choć takie książki pomimo wielu swych zalet, mają jedną, ogromną wadę. Jest nią cena. A cena tychże książek, jest wprost proporcjonalnie, tak samo zabójcza dla naszego portfela co wpuszczenie Pana Małża do sklepu z narzędziami, mówiąc „bierz co chcesz”.

Choć do niedawna, antykwariaty kojarzyły mi się głównie ze skupem i sprzedażą używanych podręczników, to od kilku miesięcy nie potrafię przejść obok nich obojętnie. Ze względu na sporą odległość jaką muszę pokonać by pobuszować w antykwariacie (brak czasu to drugi czynnik), najczęściej decyduje się na zakup starszych książek, przez internet.

Na dole tego wpisu, będziecie mogli znaleźć linki, prowadzące do moich ulubionych antykwariatów internetowych. 

# Jakie booki mieszkają w antykwariacie?

Najczęściej są to książki używane, ale można też upolować perełki w postaci książek z outletu (uszkodzona okładka, naderwana strona). Znajdziemy tu również stare książki, których już nigdzie nie można dostać (białe kruki), czy książki z dawno zamkniętych wydawnictw. Przede wszystkim, w antykwariacie znajdziecie książki z DUSZĄ, swoją własną historią, pożółkłymi stronami. Jedno jest pewne, do antykwariatu warto zaglądać.

# Ceny

Ceny książek zaczynają się już od 1 zł, a kończą nawet na kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od stanu książki, jej wieku, popularności czy przynależności do grupy książek rzadkich.

Przykładowo, ostatnio kupiłam w antykwariacie ponad 15 książek i z wysyłką zapłaciłam jedynie 100,96 zł. Książka z 2011 roku, w stanie bardzo dobrym to koszt niecałych 4 zł. Także jeśli nie przeszkadza wam fakt, że są to książki używane, stare lub takie które zostały z różnych przyczyn zapomniane, śmiało wybierzcie się na buszowanie po antykwariacie <3

# O czym należy pamiętać, kupując booki w antykwariacie?

Jeśli kupujemy przez internet, może zdarzyć się tak, że dana pozycja w międzyczasie zostanie sprzedana stacjonarnie. W takiej sytuacji warto na spokojnie, poprosić o zwrot pieniędzy lub wybrać inną książkę w podobnej cenie.

# Sprawdzone internetowe antykwariaty

(lista będzie uzupełniana)

Allegro :

Zombiebook > (klik)

Sklep internetowy:

Super książka > (klik)

Już niebawem, będę mgła zaprosić was na book’owo antykwariatowy houl i unboxing w jednym poście/filmiku <3

Koniecznie dajcie mi znać, czy robicie zakupy w antykwariatach <3

pozdrawiam

P.

 • Uwielbiam książki z antykwariatu za to, że mają swoją (często nader intrygującą) historię, która często obejmuje kilka dekad. W moich książkach często znajdowałam podpisy poprzednich właścicieli, pieczęcie biblioteczne, delikatne notatki… Magia!

 • Przydatny bardzo post 🙂 Nie zwykłam kupować książek w antykwariacie, ale może czas zacząć.

 • Przyznam, że chętnie odwiedzałam antykwariaty w czasach licealnych. Ale może rzeczywiście warto wrócić do starych., trochę zapomnianych tradycji?
  Problemem jest jednak czas i odległość do najbliższego sensownego .Dlatego antykwariat online jest ciekawą opcją:)

 • Lubię antykwariaty za klimat, ale ze względu na uczulenie na kurz czasami mam problem ze starymi książkami:)

 • Bardzo lubię antykwariaty, ze względu na to, że lubię poszukiwania interesujących książek, które znaleźć gdziekolwiek indziej byłoby trudno. Niby w Internecie jest teraz wszystko, ale… jednak szukanie w antykwariacie ma więcej uroku. Tylko, że czasu więcej na to potrzeba:)

  • oj tak, czasem cały dzień to stanowczo za mało 🙂

 • Korzystałam namiętnie podczas studiów teraz raczej nie mam w okolicy

  • u nas też niestety w okolicy nie ma, raczej są ale dalej. dlatego kupujemy przez internet 🙂

 • My mamy w domu dosyć sporo takich perełek książkowych, jeszcze po mojej praprababci 🙂

  • o super <3 to nic tylko zakopać się pod kocem i czytać do wiosny <3

 • Książek jeszcze w antykwariacie nie kupowałam 🙂 Zazwyczaj stawiamy na zakup nowych książek przez internet 🙂 Ale myślę, że wolnej chwili warto przejrzeć co taki antykwariat ma do zaoferowania, może znajdzie się coś ciekawego 🙂

  • i nowe i te stare książki mają swoje wady i zalety, dlatego dobrze, że antykwariaty nie wyginęły a większość z nich przeniosła się do internetu <3

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Dla mnie książki z antykwariatu są zawsze najlepszą i najcenniejszą zdobyczą ! Uwielbiam je czytać i moim zdaniem te prosto z księgarni nigdy im nie dorównają 🙂

 • Kiedyś miałam taki antykwariat u siebie w mieście ale został zlikwidowany. Mało co przychodziło do niego ludzi

  • U nas jeszcze się trzymają, jednak wiele z nich przenosi się właśnie do internetu i tutaj sprzedaje 🙂