I wrzucą was w ogień – Piotr Patykiewicz

Nie miałam przyjemności czytać pierwszej części tej książki, martwiło mnie to okrutnie od chwili gdy ta druga część trafiła w moje ręce. Bałam się, że nie zrozumiem o co chodzi, nie odnajdę się w biegu wydarzeń a całą historię poznam od tyłka strony.

Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy prawdę mówiąc, pierwsza część nie była mi potrzebna do tego by zrozumieć i rozkochać się w tej drugiej!

dscf7399

Książka przyciąga wzrok, piękna okładka a do tego bogata treść poprzetykana ilustracjami, hipnotyzuje, sprawia, że chcemy przeczytać kolejną stronę. Kto czytał część pierwszą został wprowadzony w życie starszych bohaterów książki. W kontynuacji autor, niejako przypomina czytelnikowi najważniejsze i najbardziej kluczowe momenty ale robi to w taki sposób, że nowi czytelnicy mogą być pewni, że niczego nie tracą, niesłychanie łatwo odnaleźć się w fabule. Co dla mnie jest niesłychanie dużym plusem.

dscf7383

Postapokaliptyczny obraz ziemi skutej lodem, targanej wietrzyskiem. Bitwa ludzi o przeżycie każdego kolejnego dnia. Walka o ogień. O jedzenie. Może dla niektórych nie będzie tak niepokojąca. Jednak jeśli do tego dodamy, ludzi pogrążonych w ciemnościach, ludzi pozbawionych wzroku i polegających jedynie na swoich zmysłach oraz psach przewodnikach, robi się ciekawiej.

Piotr Patykiewicz przeplata w swojej książce kilka wątków. Mamy tu historię (a raczej kontynuację) rodziny, ojcowskiej miłości i największego poświęcenia, jakiego można dokonać by chronić i ratować swoje dziecko. Przeczytamy tutaj o brutalności do jakiej zdolni są tylko ludzie. O wykorzystywaniu tych słabszych, o litości i przyjaźni odnalezionej tam, gdzie najmniej byśmy się tego spodziewali.

dscf7397

dscf7378

Moja ocena:

9,5 / 10

Wydawnictwo SQN

logo_sqn

Lubicie książki postapokaliptyczne ?

pozdrawiam

P.

udzial-w-linkowym-party

 • Patty

  Zdecydowanie kusi mnie ta seria:D A książki od SQN są cudownie wydawane 😀 Piękne ilustracje 😀

 • Mnie już okładka i ilustracje kupiły 😀

 • Ewa

  Strasznie chcę przeczytać tę książkę!

 • Sarkazm przy kawie

  Nie lubię takiej literatury. Z drugiej strony, jak już się sięga po nowy gatunek, to warto przynajmniej po coś dobrego. Z tego co piszesz wnioskuję, że ta książka taka jest.

 • Chociaż nie lubię tego typu książek to grafika jest przecudowna 🙂

 • Nie moj gatunek, ale jako estetka doceniam walory graficzne <3 piękne ilustracje 🙂

 • Brzmi bardzo interesująco, lubię takie klimaty 🙂

 • To chyba nie do końca mój klimat, ale kurczę tak zachęcasz, że kto wie, kto wie..:)

  • Sama nigdy podobnej książki nie przeczytałam, a ta zaskoczyła mnie totalnie 🙂 polecam 🙂

 • Trochę nie mój klimat, ale zajrze do innych recenzji bo ciekawie piszesz 🙂

 • Romana Butka

  Pięknie wydana książka i pięknie zdjęcia. Mimo to nie jestem fo końca przekonana do tej pozycji.
  Poza tym polski autor niestety mnie odstrasz 🙁

  • A wiesz, że i mnie kiedyś odstraszali polscy autorzy? Nie sięgałam po żadną książkę napisaną przez polaka, choćby nie wiem jakie miała dobre opinie. Zmieniło się to po części przez książki Bereniki Miszczuk, ale też ze względu na zmianę podejścia 🙂 Dałam szansę polskim autorom i nie żałuję 🙂