Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu – Wyjątkowa i wciągająca powieść

Ta książka rozkochuje w sobie czytelnika od pierwszego spojrzenia. Tak, dobrze przeczytaliście. Okładka jest piękna, wręcz hipnotyzująca. Wystarczy jedno spojrzenie, jedno króciutkie zerknięcie w jej stronę a nie będziecie mogli się jej oprzeć. To samo można powiedzieć o treści i stylu w jakim została napisana.

dscf6889

#Inna niż wszystkie

Po przeczytaniu kilku pierwszych stron, spodziewałam się częstych pojedynków z magicznymi stworami, gorącej miłości pomiędzy bohaterami i wciągającej kryminalnej zagadki.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy zamiast stworów magicznych czytamy o ghulach i duchach, dowiadujemy się o istnieniu mrocznych mimirów, miłość namiętna i gorąca zostaje zakneblowana przez etykietę dobrego zachowania, zostaje nam za to wątek kryminalny niczym nie okrojony a jedynie doprawiony szczyptą magii. Nie znajdziemy tutaj również czarownic, latających i wymachujących różdżkami, jedynie ludzi obdarzonych wyższym lub niższym potencjałem magicznym.

dscf6910

#Kryminał przyprawiony szczyptą magii

Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Londynie, gdzie pomiędzy zwykłymi, niemagicznymi ludźmi, żyją ci potrafiący rzucać proste zaklęcia,  jak i potężni czarownicy, obdarzeni wysokim potencjałem magicznym. Komisarz Londyńskiej Policji Metropolitalnej, ogłasza otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców Londynu, Podwydziału Spraw Magicznych. Od tej chwili wszystkie przestępstwa popełnione z użyciem magii, zostaną szybko i sprawnie ukarane.

Na czele nowego podwydziału, staje John Dobson. Podwładni nie patrzą zbyt przychylnie na młodego nadinspektora co przysparza mu wiele zmartwień. W dodatku z Johnem od jakiegoś czasu mieszka jego młodsza siostra, Alicja. Dziewczyna postanowiła zostać pielęgniarką, choć kurs pielęgniarski nie spełnił jej oczekiwań, a nawet można powiedzieć, że okazał się totalną porażką, Alicja nie poddaje się i z pomocą Clovisa LaFaya doszkala swoje umiejętności z zakresu magii leczenia.

Właśnie doszliśmy do głównego bohatera. Clovis LaFay, nie jest rodzinnym ulubieńcem. Nie dość, że jego przyrodni brat ma do niego wiele żalu,( nawet o to, że Clovis chodzi i żyje ) to jeszcze ciąży na nim rodzinna klątwa. Ojciec Clovisa, zyskał miano i reputację bezwzględnego, czarnego maga. Podobnie syn jego starszego, przyrodniego brata, Horatio wykazuje zachowania wręcz socjopatyczne. Jakby mogło się wydawać, cała rodzina LaFayów jest do szpiku kości, zła.

dscf6923

#O książce/Moim zdaniem

Książka napisana jest w sposób wyjątkowy. Pomiędzy toczącą się akcję, sprawnie wplecione zostały retrospekcje z życia bohaterów. Dzięki nim zyskujemy nowe, świeższe spojrzenie na decyzje podejmowane przez naszych bohaterów i na ich życie. Choć bardzo wcześnie dowiadujemy się kto stoi za potworną zbrodnia, to jednak nie to jest tutaj najważniejsze. Autorka odwróciła priorytety, nie szukamy mordercy a zastanawiamy się wraz z bohaterami jak go podejść, żeby go złapać ? Co zrobić aby złapać go tak, żeby faktycznie został ukarany ?

Książka wciąga, porywa od pierwszej strony. Nie jest jak każda inna z gatunku fantasy, wyróżnia się nawet spomiędzy innych kryminałów. Dawno, żadna książka tak mnie nie zaskoczyła. Tym bardziej, że jest to debiut literacki Anny Lange.

dscf6919

Podobno ma ukazać się również druga część. Już nie mogę się doczekać. W pierwszej części jestem zakochana, czytałam ją tak aby nie skończyć jej zbyt szybko, nie chciałam się z nią rozstawać 😀 ( a to znaczy i potwierdza moją do niej miłość).

Czytaliście ? A może macie taki zamiar?

#Wydawnictwo SQN

Chciałam serdecznie podziękować Wydawnictwu SQN za możliwość przeczytania tej książki <3 Was oczywiście zapraszam na stronę wydawnictwa (klik).

logo_sqn

dscf6913

#Książka

Autor : Anna Lange (pseudonim)

Tytuł: Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu

Ilość stron: 447

Wydawnictwo SQN

Rok i miejsce wydania: Kraków 2016

#Ocena

9,5/10

 • Okładka rzeczywiście jest przepiękna <3 Nie czytałam jeszcze takiego kryminału (a uwielbiam ten gatunek!), nie wiem jednak, czy odnalazłabym się w takim połączeniu. Z fantastyki kocham tylko Harry'ego i doceniam Władcę ;). Sprawdzę w bibliotece miejskiej, może na nią trafię i spodobają mi się pierwsze strony :).

  • jak na książkę fantastyczną to magii jest w niej stosunkowo niewiele 🙂 autorka postawiła tutaj bardziej na wątek dramatu rodzinnego, lekkiej nutki romansu i kryminału choć nie takiego do jakiego byłam przyzwyczajona 🙂

 • Lubię książki, w których są retrospekcje. 🙂

 • kryminał z magią czegoś takiego nie czytałam a okładka faktycznie intryguje

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Lubię kryminały, natomiast nie znoszę fantastyki. Literatura chyba trochę nie dla mnie – ale nie wątpię, że wielbicielom takich klimatów może się spodobać 🙂

  • tutaj tej fantastyki jest bardzo mało, choć przewija się w każdym wątku 🙂

 • Lubię takie klimaty 🙂

 • Krystyna Polek

  zapisuje do poczytania 🙂

 • No i kolejna książka, którą dopisuję do dłuugiej listy do przeczytania 🙂

 • Książka Do Plecaka

  Myślę, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy po nią sięgnę

 • Sniffonia

  Nie powiem, połączenie kryminału i fantastyki mnie zaintrygowało, a okładka jest naprawdę czarująca! Będę musiał zajrzeć do tej pozycji w wolnym czasie. Pozdrawiam! 🙂

  • Polecam 🙂 bardzo fajnie się ją czyta, nie jest taka typowo babska 🙂
   pozdrawiam

 • Klątwy, magowie i takie klimaty to może nie dla mnie, ale okładka rzeczywiście przyciąga uwagę i aż chce się zajrzeć do środka. Mogłabym sprawić mężowi na imieniny, na pewno chętnie przeczyta 🙂

  • Akurat jest tak napisana, że i facetom się spodoba 🙂 Więc polecam 🙂

 • I gleba 🙁
  Jestem rozdarta! Z jednej strony polski kryminał, który wciągnął mnie na dobre, z drugiej cała masa tytułów do przeczytania, równie apetycznych, a Ty mi tu wyskakujesz z najlepszym tematem jaki mogłam sobie wymarzyć – magia i kryminał!
  Dobra, czas nie spać w nocy, trzeba czytać 😀

  • hahaha super, że cię zaciekawiła 🙂 Sama przeciągałam przeczytanie tej książki żeby nie musieć się z nią zbyt szybko rozstawać 🙂 🙂

 • Kochana, masz tu coś dla mojego męża! 🙂

  • 😀 już pisał do mnie w tej sprawie 😀 hahaha 😀