W grupie siła – „Bądźmy razem i pomagajmy!!!”

Choć tak wiele nas różni, wygląd, wiek, wyznanie czy zasobność portfela. To są jednak takie  sytuacje w których wszyscy potrafimy się zjednoczyć i wspólną pracą walczyć o powrót do zdrowia wspólnego przyjaciela, kolegi, sąsiada.

Takie wspaniałe wydarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę w Sosnowcu (Ostrowy Górnicze),na stadionie Zew Kazimierz.

Zresztą co tu dużo pisać, sami zobaczcie 🙂 W grupie siła!

Na stadionie Zewu zjawiły się setki osób o dobrych sercach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, fundując gościom masę atrakcji 🙂 Jednak nic nie rzucało się w oczy tak bardzo jak siła przyjaźni, siła jednocząca tak wielu ludzi w jednej słusznej sprawie. Dzięki tym wszystkim dobrym duszyczkom, wokół festynu zrobiło się głośno a informacje o potrzebnej pomocy rozprzestrzeniły się po całym mieście i nie tylko.

Nasz kolega Piotr Pastusiak od niespełna roku walczy o odzyskanie zdrowia i sprawności ruchowej. Nagła choroba — uraz kręgosłupa na odcinku szyjnym, sparaliżowała nie tylko ciało, ale również całe dotychczasowe życie Piotrka, któremu w jednej sekundzie załamał się cały świat. Leczenie — stricte szpitalne — było bardzo ciężkie, wielokrotnie lekarze walczyli o jego życie, przeprowadzona została skomplikowana operacja, która niestety nie przyniosła pozytywnych zmian — wstawiono wtedy tytanowe kręgi.
Hospitalizacja trwała, następowały kolejno problemy z oddychaniem, zator płuc, zapalenia, infekcje, ale te poważne dolegliwości były błahe w porównaniu z cierpiącym umysłem, który pragnął powrotu do normalności… do przeszłości. Marzenia Piotrka stały się dla nas — przyjaciół, znajomych — impulsem do podjęcia działań, które umożliwią pozyskanie środków finansowych na jego leczenie i rehabilitację. Kiedy Piotr przebywał jeszcze w szpitalu, my ruszyliśmy z pierwszymi akcjami charytatywnymi dla niego — zorganizowaliśmy festyn rodzinny, następnie kwestowaliśmy na imprezach sportowych, torze motocrossowym, koncercie, sprzedawaliśmy rękodzieło na kiermaszach świątecznych, a w styczniu wszyscy spotkaliśmy się na karnawałowym balu charytatywnym.
Wszystkie pieniądze, które udało nam się zgromadzić podczas tych wydarzeń, w całości trafiły na konto fundacji, a następnie rozdysponowane zostały na kolejne etapy leczenia. Jednakże bardzo duże koszty specjalistycznej rehabilitacji, fizjoterapii, badań, dojazdów, konsultacji medycznych, sprzętu, wyposażenia (łóżko, wózek) oraz innych niezbędnych podczas leczenia medykamentów — sprawiły, że pieniądze zaczęły topnieć z tygodnia na tydzień.

Dlatego z nadejściem wiosny znowu podejmujemy kolejne wyzwania i ruszamy z impetem do działania. Rehabilitacja dla Piotrka jest niezbędna, za wszelką cenę musi być kontynuowana bo inaczej ciężko wypracowana do tej pory minimalna poprawa sprawności ruchowej może zostać zaprzepaszczona – bezpowrotnie. Niestety nasza służba zdrowia daje zaledwie kilkanaście godzin rehabilitacji w ciągu roku — to właściwie tak jakby jej w ogóle nie było… Należy wspomnieć, że na najdrobniejsze efekty rehabilitacji (szczególnie przy tak poważnym urazie kręgosłupa), trzeba bardzo długo czekać. Wierzymy, jednak że dzięki otwartym sercom wielu, wielu dobrych ludzi uda nam się „przyśpieszyć czas” i dać Piotrkowi możliwość przytulenia wreszcie swoich dzieci… Bądźmy razem i pomagajmy!!!

PRZYJACIELE

13320129_752811711528439_561307277_n

Wspaniała inicjatywa, którą popieram całym sercem <3 <3 <3

Jak tylko uzyskam informację o wszelkich dostępnych formach pomocy od razu podzielę się tym z wami.

A tymczasem znikam i życzę wam udanego dnia !

Paula.